Milzīgās viktoriāņu laikmeta savrupmājas, kurās visai ērti varētu izvietoties vesels čigānu tabors ar visiem saviem zirgiem jau sen vairs nav modē. Šodien, pārapdzīvotības un rūpju par apkārtējo vidi laikmetā, cilvēki labprātāk dzīvotu nelielās kompaktās mājās.

Daudzi pat iestājas par pārvietojamām mājām: pieāķē māju automobīlim un brauc, kur acis rāda, ideāli mūsdienu klejotājiem.

Mājas no šīs dienas apskata nekur aizbraukt nevar, taču noņemšanās ar tā ir krietni mazāk, nekā ar klasiskajām ”ģimenes ligzdām”. Šie mitekļi drīzāk atgādina IKEA mēbeles: lētas, praktiskas, viegli saliekamas un ilgi kalpojošas!

Kompānija Arched Cabins  trendu uz kompaktu un ērtu māju būvēšanu uzķēra viena no pirmajām. Tagad tā piedāvā cilvēkiem to, ko var saukt par karkasu mājām.

Tādu māju pamata modelis ir ar gabarītiem 8 x 8m un izmaksās tas pircējam 1000 $. Taču firmas piedāvātajā sortimentā ir gan 7 kvadrātmetru miteklīši, gan pilnvērtīgi divstāvu nami ar 75 kvadrātmetru platību. Tie visi saliekami pēc viena un tā paša principa un sastāv no tādiem pašiem materiāliem.

Platforma vai pamati mājai ir jānodrošina pašam mājas jaunajam saimniekam, kopējās izmaksās tas neietilpst. Pašu māju var uzbūvēt uz jebkura pieejama pamata. To var izdarīt arī pats mājas īpašnieks, jo ne velti kompānija savai precei pievieno instrukciju, kur salikšana ilustrēta ar krāsainiem un saprotamiem attēliem.

Klimatam, vietā, kura māja atradīsies, nav nozīmes. Kompānijas pārstāvji apgalvo, ka viņu būves panes gan lielu svelmi, gan arktisku aukstumu. Vēl šīs celtnes var izmantot kā kopmītnes, atpūtas bungalo, kā ofisu, kā dzīvnieku novietnes u.t.t.

Salikt šādu mūsdienīga dizaina māju var 3-15 dienās, atkarībā no izmēriem un kopā licēja roku atrašanās vietas. Kalpos šāda māja ilgi, jo kompānija tai dod 40 gadu garantiju!

Grūti pateikt, vai šādu māju izvēlētos es, bet cilvēki, kuri tādas iegādājušies, nemaz nesūdzas. Nav izslēgts, ka tieši šādām mājām pieder nākotne!