Kāda pasažiere dalījusies ar patīkamu pieredzi starppilsētu autobusā, kas braucis no Rīgas uz Talsiem. Divi autobusa vadītāji nav bijuši vienaldzīgi, un ar milzu pretimnākšanu palīdzējuši vajadzīgajā pieturā nokļūt pusaugu meitenei, kas bija sajaukusi autobusus.

Ilze Peimane sociālajā tīklā Facebook raksta:

“Nolēmu, ka manis redzētais ir pelnījis tapt zināms. Īpaši pēdējo dienu diskusiju dēļ par sabiedrības vienaldzību.

Vakar [piektdien – red.piez.] braucu ar AS “Talsu autotransports” autobusu, reiss 16.45 uz Talsiem. Pārdaugavā iekāpa jauna meitene agrīnā pusaudža vecumā, gribēja pirkt biļeti un izrādījās, ka tas reiss viņai neder. Bija vajadzīga pietura ap Kandavu, tur tiem autobusiem ir atšķirīgi mazpilsētu caurbraukšanas un pagriezienu reisi. Īsāk sakot, viņai būtu vajadzējis braukt ar iepriekšējo autobusu.

Nelolojiet ilūzijas, ka Kurzemes mazpilsētā autobusi riņķo kā skudru pūznī. Meitenei izsprāga asaras. Kamēr šoferis turpināja mierināt meiteni un skaļi domāja risinājumu, rindā uz ieeju stāvošs vīrietis piedāvāja meiteni aizvest no savas pieturas ar mašīnu, kur viņai vajag, jo rajons viņiem izrādījās viens. Visi nomierinājās, sakāpa busā, turpināja braucienu.”

“Pēc minūtēm piecām šoferis izdomāja un piezvanīja tā “īstā”, iepriekšējā autobusa šoferim un pajautāja, cik viņš ir tālu? Un palūdza, vai tas nevar ceļa malā pagaidīt, lai meitene varētu pārsēsties viņai derīgajā autobusā. Un viņi mūs minūtes 20 gaidīja.

Šķiet, ka pasākuma gaitā netika ievēroti daži noteikumi no šoferu puses, taču nenoliedzami tas šādos gadījumos ir attaisnojams.

Vēlos publiski teikt paldies “Talsu autotransporta” šoferim no reisa Rīga – Talsi plkst. 16.45 no Rīgas, šoferim Krišam, kura reiss bija no Rīgas apm. 16.20 (Ventspils vai Roja) un vīrietim Talsu autobusā, kurš brauca uz Kandavas pusi un piedāvāja meitenei viņu aizvest. Paldies jums, tas ir iedvesmojoši. Kā arī visiem pasažieriem autobusā, kas juta līdzi, jo bija skaidrs, ka būtu bijuši arī risinājumi B, C, … N, ja būtu nepieciešams.

Un patiesi taču saka, ka talsu šoferi ir laipni.”

Patīkama rīcība no šoferīša puses. Stāsts, no kura var mācīties!

Avots :