Ja iepriekš izskanēja tikai ekspertu viedokļi un varianti par Harija un Meganas negaidīto lēmumu, tad svētdien, 19. janvārī, pats princis Harijs paskaidroja iemeslus, kāpēc izlēmis pamest karaļnamu un to pienākumus.

Atsaucoties uz “BBC”, tad svētdienas vakarā Harijs piedalījās publiskā pasākumā, kurā piebilda, ka ir pieņēmis likteņa izaicinājuma un ka pašlaik šeit nav bijuši citu variantu, kā rīkoties.

Harijs ar Meganu vēlējās turpināt kalpot karalienei, taču bez valsts finansējuma. Tā kā tas nebija iespējams, tad nācās meklēt citas opcijas.

Ņemot vērā to, ka Harijs ir atradis savu īsto mīlestību un laimi kopā ar Meganu, tad viņam bija svarīgi šo lēmumu kopā pieņemt ar Meganu. Princis vienlaikus gan uzsver to, ka “nepamet” ģimeni. Lielbritānija būšot viņa mājvieta un vieta, kuru viņš mīl.

Princis paskaidroja, ka viņš nolēmis pasargāt savu ģimeni no tāda apkārtējā spiediena un lai dzīve ritētu mierīgākā ritmā.

Papildus tam viņš vienmēr cienīs savu vecmāmiņu – vienkārši bija cerība, ka varētu kalpot karalienei bez valsts finansējuma, bet diemžēl tas nebija iespējams.

Kā iepriekš tika vēstīts, tad princis Harijs un viņa dzīvesbiedre Megana ar karalieni Elizabeti II panāktās vienošanās, ka abi atteiksies no karaliskajiem tituliem un valsts finansējuma.