Izdevums “Kas jauns” savā 4.-10. janvāra numurā stāsta par kādreiz tik populāro mūziķi Ati Auzānu, kurš pandēmijas laikā dzīvē piedzīvojis daudz pārmaiņu un nu darbojas pavisam citā profesijā.

Protams, tas nenozīmē, ka mūziku viņš pametis, bet šobrīd, kad koncertēšana stipri ierobežota, kaut kādā veidā jānopelna iztika.

Jau vairākus mēnešus mūziķis būvē īpaši kvalitatīvas pirtis, kurām izveido gan rasējumus, gan pieliek roku arī fiziski.

Auzāns stāsta, ka šie divi pandēmijas gadi viņu ir norūdījuši un daudz iemācījuši. Saprotams, ka ar finansēm vairs nav tik spoži kā iepriekš, tomēr viņš norāda, ka ir iespējams iztikt arī ar mazāku naudas daudzumu, turklāt neņemot kredītus.

LASI VĒL: Šodien Saldus pagastā notika liela nelaime. Ar asarām acīs uz visu to noskatījos (Foto)

Laika gaitā Atis pašmācības ceļā apguvis rasēšanas programmas un šobrīd var uzzīmēt teju jebko – pirti, māju, galdu vai skeitborda rampu. Tāpat apguvis daudz un dažādas prasmes, piemēram, nupat pirmo reizi dzīvē licis šindeļu jumtu.

Mūziķis norāda, ka darbs viņu nebiedē, turklāt daudz kas jau apgūts iepriekš, kad cēlis savu privātmāju. Viņš prāto, ka šis ir pārmaiņu laiks un kultūra, mūzika varētu aiziet pa citām sliedēm. Pērn gada pirmos trīs mēnešus Atis, kurš pazīstams kļuva, savulaik darbojoties grupā “Baltie lāči” un šovā “Koru kari”, mūzikā nav nopelnījis ne kapeikas.

Turklāt atcerēsimies, ka arī vēl gadu iepriekš, kad sākās pandēmija, mūziķi lielāko daļu gada nevarēja pelnīt naudu profesijā.

Nule aizvadītais decembris gan bijis labs, bet janvāris atkal rādās ļoti tukšs un ir satraukums par kultūras sfērā notiekošo. Tāpat Atis no kultūras namu vadītājiem dzirdējis, ka cilvēki, lai gan viņiem ir sertifikāti, uz pasākumiem šobrīd dodas ļoti kūtri.

Auzāns norāda uz Norvēģijas piemēru, kur sabiedrība pret vīrusu izturas mierīgi un normāli. Viņš uzskata, ka nevajag iegrimt pesimismā, bet skatīties uz visu no gaišās puses. Viņš ir pārliecināts, ka ar Covid-19 reiz tiksim galā.

Noskaties video: