“Par vienām dāvanām priecājies, no citām piesargies,” jau reiz ir teikusi pazīstamā igauņu gaišreģe un ekstrasense Ilona Kaldre. Saskaņā ar senām tautas gudrībām, patiešām ir dāvanas ar negatīvu enerģiju, no kurām labāk būtu atteikties.

Par tām ekstrasense arī pastāstījusi vairāk. Nazis Naži, šķēres un jebkuri citi rīki griešanai un duršanai cilvēkam ir jāiegādājas pašam. Priekšmetos ar asmeņiem uzkrājas pārāk daudz negatīvās enerģijas.

Gadījumā, ja dāvinātājs ļoti uzstāj, nopērciet šo priekšmetu no viņa, kaut vai par ļoti simbolisku cenu. Naudas maks Pieņemot kā dāvanu tukšu naudas maku, jūs riskējat palaist garām savu naudas veiksmi. Tajā jābūt vismaz vienam centam! Labāk tādu dāvanu nopirkt, lai nenonāktu trūkumā.

Kabatlakats Daudzu tautu kultūrās pastāv tradīcija kabatlakatus dāvināt bērēs. Šis priekšmets ļoti cieši saistīts ar asarām un bēdām. Un papīra salvetītes taču ir daudz praktiskākas.

Pērles Šāda dāvana var piesaukt nelaimi, zaudējumus un slimības. Daudzās zemēs tās simbolizē atraitņu un bāreņu neremdināmas asaras. Spogulis Spogulis ir pārāk mistisks priekšmets, lai to tā vienkārši dāvinātu vai pieņemtu.

Tiek uzskatīts, ka tas var atņemt skaistumu, jaunību un dzīvesprieku. Jo īpaši jāuzmanās no antikvāriem spoguļiem. Cimdi Ar cimdiem ir saistīti daudzi maģiski rituāli personības vadīšanai.

Tāpēc ar tiem pieņemts mainīties – kā mēdz teikt, dots pret dotu. Pulkstenis Šis priekšmets skaita laiku. It kā nekas īpašs, taču pulksteņi mēdz apstāties. Lai šī dāvana nesimbolizētu laimīgas dzīves beigas, labāk dāvinātājam par to atdot dažas monētas.