Diemžēl katrs cilvēks var kļūt par potenciālu ļaundara upuri. Un tikai no jūsu reakcijas ātruma ir atkarīgs, vai jūs spēsiet sevi pasargāt. Esam apkopojuši 10 policistu ieteikumus, kas palīdzēs jums sevi pasargāt gan mājās, gan uz ielas.

1. Ja jums cenšas atņemt naudas maku, nedodiet to zaglim rokās, bet pametiet tālāk no sevis. Tas ļaus jums izvairīties no fiziskas vardarbības un aizbēgt. Noziedznieks nav ieinteresēts nodarīt jums pāri, viņu interesē tikai jūsu nauda.

2. Dažādi krāpnieki var pielietot arī neirolingvistiskās programmēšanas metodes vai hipnozi, lai tiktu pie jūsu naudas.

Ja jums kāds uzstājīgi uzmācas uz ielas, pielietojiet negaidītu efektu: sāciet skaļi kliegt, runāt kaut ko nesakarīgu vai dziedāt – pārsteigumā viņi tūdaļ steigsies attālināties, lai nepievērstu sev uzmanību.

Nebaidieties no čigānu lāstiem, tas nav nekas vairāk kā šantāža.

3. Ja jūs iespundē bagāžniekā, pacentieties izsist lukturus, tas ļaus jums izbāzt roku no mašīnas un tikt pamanītam.

4. Daudzi cilvēki sēž mašīnā pēc iepirkšanās vai pēc darba, sastādot iepirkumu sarakstu, runājoties pa telefonu vai darot ko tamlīdzīgu. Tā ir liela kļūda, tā jūs radāt zaglim labvēlīgu situāciju: noziedznieks var atvērt durvis un izvilkt jūs no automašīnas.

Jūs pat attapties nepaspēsiet, kā jūsu mašīna tiks aizdzīta. Tāpēc vienmēr noslēdziet durvis, kad iesēžaties mašīnā.

5. Ja noziedznieks piedraud jums ar nazi vai pistoli un liek kaut kur braukt, neklausiet viņu. Jums vajag nlielā ātrumā kaut kur ietriekties. Jūs paglābs drošības spilveni, bet ļaunprātim var tikai just līdzi, īpaši, ja viņš atradīsies aizmugures sēdeklī. Pēc sadursmes pametiet mašīnu un metieties bēgt.

6. Pēc statistikas, visbiežāk noziegumi tiek pastrādāti stāvvietās. Tāpēc šeit jums jābūt īpaši uzmanīgiem. Apskatieties visapkārt, pārbaudiet mašīnas salonu un bagažnieku. Īpaši uzmanieties, ja jums blakus noparkots mikroautobuss vai smagais auto.

Likumu pārkāpēji bieži vien ievelk sievietes savās automašīnās, noparkojoties blakus upura mašīnai.

7. Ja jums draud ar pistoli, bet jūs jūtat, ka noziedznieks šaubās, skrieniet prom zigzagā. 96% gadījumu noziedznieks nespēs jums trāpīt skrējienā, un pat, ja trāpīs, nopietnu ievainojumu tā radīt būs ļoti maz izredžu.

8. Nekad neielaidiet svešiniekus savā mājā nakts laikā. Bieži vien noziedznieki izmanto bērnu raudu ierakstus, lai panāktu, ka sievietes atver durvis. Tādā gadījumā sakiet, ka tūlīt zvanīsiet policijai vai ātrajai palīdzībai, lai viņi saņemtu palīdzību.

Ja tie būs ļaunprāši, viņi nekavējoties aizies.

9. Lielākā daļa noziedznieku baidās no pretošanās. Tāpēc, ja vien tas iespējams, kliedziet, skrāpējieties un kodiet! Tā noziedzniekam būs mazāk iespēju padarīt jūs par savu upuri, tāpat arī, ja jums rokās būs priekšmets, ar kuru varat aizstāvēties no attāluma, piemēram, liels lietussargs.

10. Ja manāt, ka jums seko, visbiežāk jums radīsies instinktīva vēlme paātrināt gaitu un izlikties, ka sekošanu neesat pamanījis. Tā ir liela kļūda. Pamanot sekošanu, strauji pagriezieties uz sekotāja pusi un ieskatieties viņam sejā.

Parasti noziedznieki uzskata, ka viņus atcerēsies tikai no mugurpuses, bēgot.

Laikam gan visprātīgāk būtu paļauties uz savu intuīciju un pēc iespējas izvairīties atrasties uz ielas diennakts tumšajā laikā.

Cerams, ka jums nekad nenāksies pielietot praksē šos ieteikumus!