Pirms kāda laika medijus pāršalca ziņa par Dāvi Vilcānu, kuram atklāja vēzi 4. stadijā.

Tagad Dāvis pastāsta, kā jūtas savā Facebook profilā:

“Sveiki mani dārgie papildspēki! Pirmkārt, milzīgs Jums paldies par visu, ko manā labā līdz šim esat darījuši. Šo nedēļu laikā, ar patiesu prieku lasu uzmundrinošās vēstules, saņemu morālo atbalstu un, protams, praktisko palīdzību, dēļ kuras varu ārstēties un turpināt cerēt uz atveseļošanos.

Esmu patīkami pārsteigts, cik daudz tomēr ir labsirdīgi cilvēki, kas pilnīgi altruistiski piedāvā palīdzību. Ikdienā varbūt to tā nemana, bet šādās grūtībās var skaidri redzēt cilvēku labestību un mīlestību. Paldies Jums visiem par to!

Otrkārt, gribēju painformēt kā man iet. Iepriekšējās dienas biju slimnīcā uz “mini operāciju”, kas man jāveic regulāri ik pa pāris nedēļām.

Operācija noritēja veiksmīgi un šodien jau esmu palaists uz mājām. Vācijā iebraucējam medicīna ir ļoti dārga. Šī nelielā operācija man izmaksā 8600 EUR.

Ļoti ceru, ka situācija uzlabosies un tā būs nepieciešama vēl tikai pāris reizes, jo šādā veidā Jūsu saziedotā naudiņa izkusīs ļoti ātri.

Paralēli man ir izdevumi par ķīmijterapiju, zālēm, uzturēšanos Berlīnē, utt., kas arī nebūt nav mazi. Kādam varētu rasties jautājums, kāpēc es ārstējos dārgajā Vācijā nevis Onkoloģijas centrā.

Mans vēža tips ir salīdzinoši rets (sākotnējā informācija bija, ka man ir aknu vēzis, bet tā nav pareiza – man ir žultsvadu vēzis (cholangiocarcinoma)) un Latvijā īsti nav pieredzes ar šāda tipa vēzi.

LV onkologi paši atzina, ka neko citu kā “klasisko” ķīmijterapiju nevar piedāvāt un ņemot vērā, ka vēzis ir 4. stadijā neko iepriecinošu prognozēt nevar.

Šeit cerības ir lielākas. Pirmkārt, šeit šāds vēža tips nav retums (Vācija ir liela un retie pacienti “satek” vienā vietā) un onkologiem ir pieredze kā to labāk ārstēt. Kādu ķīmijterapiju, devu un biežumu izvēlēties, ko darīt paralēli, ja nu gadījumā ķīmija nestrādās, utt. Tas īsumā viss, ko gribēju pateikt.

Mīlestībā, Dāvis.”