Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.februāra plkst. 06.30 līdz 9.februāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.21.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu J.Soikāna ielā Ludzā, kur vienstāva mājas virtuvē pie plīts dega malka un atkritumi 1m2 platībā. No ēkas tika evakuēti trīs cilvēki, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.23.08 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.19.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Daugavpilī, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 16m2 platībā. Plkst.21.29 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Iespējamais ugunsgrēka iemesls saistīts ar neuzmanīgu rīcību ar uguni – bez uzraudzības atstātu aizdegtu sveci.

LASI VĒL: “Ak, Dievs, viņš ir tik liels!” Netālu no Saldus izdodas nofilmēt īstu milzeni, kas skrien pa mājas zemes teritoriju (Video)

Plkst.13.53 tika saņemts izsaukums uz Zvaigžņu ielu Rīgā, kur dega divstāvu saimniecības ēkas otrais stāvs un bēniņi 50m2 platībā. Notikumā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.16.18 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Plkst.10.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Dzirnupes ielu Rīgā, kur divstāvu mājā dega sadzīves priekšmeti 2m2 platībā.

Notikuma vietā tika atrasts bojāgājis cilvēks. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Plkst.10.47 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

Atbilstoši VUGD statistikai, šogad ugunsnelaimes prasījušas 10 dzīvības, bet no ūdens izcelti 5 mirušie. VUGD atgādina: visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Ugunsnelaimi ne vienmēr var paredzēt, bet darbspējīgs dūmu detektors palīdzēs pamanīt sadūmojumu telpā un izglābties! Vakar plkst.18.33 tika saņemts izsaukums uz Ogres novada Tīnūžu pagastu kur vieglā automašīna bija iebraukusi grāvī, sasvērusies uz sāniem, un cilvēki nespēja izkļūt no tās.

Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja četrus cilvēkus, bet no grāvja izcēla vēl vienu cilvēku un nodeva NMPD mediķiem. Plkst.20.17 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.