Tiek uzskatīts, ka pirmā bērnu nometne ir dibināta 1876. gadā. Mācītāja Hermana Valtera Biona dibinājums atradās Šveices Alpos.

Pēc garīdznieka domām, viņa nometnes uzdevums bija dot bērniem, kas tur atpūtīsies, vispusīgu izglītību, kā garīgo, tā arī fizisko. Uzņēmīgā  sveicieša paraugs izrādījās iedvesmojošs: drīz vien līdzīgi veidojumi parādījās Francijā, Krievijā, Amerikā un Anglijā.

Ik gadu par bērnu nometņu viesiem visā pasaulē kļūst miljoniem bērnu. Tāda atpūta patīk bērniem jebkurā vecumā, sākot no maziem pirmklasnieciņiem līdz pat gandrīz pieaugušiem pusaudžiem.

Odesas bērnu atveseļošanas nometne „Viktorija” gadu pēc gada godam pieņēma jaunos atpūtniekus. Taču šodien šeit bērnu jautro klaigu vietā valda kapa klusums. Briesmīgā ugunsgrēkā, kas pārņēma vienu no nometnes korpusiem, bojā gājuši vismaz trīs bērni!

Pēc aculiecinieku vārdiem, bērni pamodās no dūmu smakas. Vadītāji un audzinātāji ātri organizēja bērnu evakuāciju, tomēr tikai dažu pieaugušo cilvēku spēki izrādījās par maz.

Lai paglābtos no tuvojošās uguns, bērni leca laukā pa logu. Divi no viņiem ar stipriem sasitumiem atrodas slimnīcā. Paldies Dievam, cietušo veselības prognoze ļauj cerēt uz labāko.

Ej uz nākamo lapu un noskaties video!