Pavisam nesen “Youtube” vietnē iznāca atklāta intervija ar kādu NMPD mediķi, kurš labprātīgi pastāstīja par savu ikdienu Covid-19 laikā.

“Es mašīnā jūtos kā mājās. Katram darbiniekam ir jāzina, kur te kas atrodas. Mans pienākums ir pēc katra pacienta dezinficēt automašīnu, aparatūru, arī pašam sevi,” stāsta par savu ikdienu Covid-19 pandēmijas laikā sāk Alvis Osmanis, sertificēts neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta palīgs.

“Lai uzvilktu visu aizsargtērpu un tas pasargātu no vīrusa, būtiska ir secība, kā to dara. Tiesa, vēl būtiskāka, tā ir, tērpu novelkot, jo, uzvelkot tērpu, tas ir tīrs, bet novelkot – tas tāds vairs nav un arī no tā var inficēties ar vīrusu.”

“Ir jāiet un jādara! Ja es neiešu un nedarīšu un vēl desmitiem mediķu darīs tāpat, kas notiks? Tas ir mans darbs, mana izvēle. Es jau, sākot studēt medicīnu, biju tam gatavs un ar to rēķinājos. Es nezinu, ar ko tur lepoties! Es nāku un daru. Strādāju!”

Pats Alvis sākotnēji atzina, ka viņš, būdams mediķis, sākumā ziņas par vīrusu uztvēra visai skeptiski, jo bija sajūta, ka līdz Latvijai tas jau neatnāks. Tomēr situācija ātri vien izmainījās.

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jābūt pateicīgam šiem cilvēkiem, jo mediķi ir tie, kas vistiešākajā veidā glābj cilvēku dzīvības un riskē paši ar savām.

Izskamām milzīgu paldies mediķiem, ka jūs tā rūpējaties par mums!

Noskaties video: