Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) direktore Liene Cipule mikroblogošanas vietnē Twitter, atbildot uz komentētājas jautājumu, nosaukusi nepieciešamākos medikamentus saslimšanas ar Covid-19 gadījumā.

“Pretdrudža medikamenti, C vitamīns, klepus sīrups,” uzskaita mediķe. Vēlāk viņa paskaidro, ka no sākuma jālieto klepus sīrups sausam klepum, ja kļūst labāk un sākas atkrēpošana, tas jāveicina. Viņa norāda, ka saslimšanas gadījumā ir daudz jādzer šķidrums un jaizvairās no gulēšanas uz muguras.

Foto:

Cipule iesaka arī bieži mainīt gulēšanas pozas. L. Cipule pastāsta, ka ieteicams veikt elpošanas vingrinājumus, piemēram, pūst balonu. Tāpat NMPD direktore norāda, ka inficēšanās gadījumā vismaz vienu reizi dienā ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. “Bet galvenais – saziņa ar savu ārstu.

Iespējams tieši Jums ir vajadzīgs vēl kas!” – vēlāk vēlreiz komentārā akcentē L. Cipule.

Jau vēstīts, ka trīs nedēļas pēc kārtas ir kāpis vakcinācijas pret Covid-19 temps, tuvojoties vasaras vidus potēšanās rādītājiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati. Aizvadītajā nedēļā poti saņēmuši kopumā vismaz 45 182 cilvēki, kas ir par apmēram 2000 cilvēku vairāk nekā pirms nedēļas, kad sapotēti 43 848 cilvēki.

Vēl pirms nedēļas, laikā no 20. līdz 26.septembrim, poti saņēma 41 499 cilvēki, savukārt nedēļu pirms tam – 34 381 cilvēks. Saskaņā ar NVD datiem kopš jūlija vidus nedēļā vakcinēto iedzīvotāju skaits vidēji bija ap 34 000 cilvēku.