Daudzi saka, ka mode ir cikliska. Vēl pavisam nesen kļoša džinsi tika uzskatīti pat pagātnes palieku. Bet jau šodien tos valkā visstilīgākie pusaudži. Tikpat lielu popularitāti gūst arī leģendārie 90. gadu produkti.

Ne visi 90. gadu produkti mūsu redakcijai palikuši labā atmiņā. Tā piemēram, buljona kubiņa pēcgarša bija manāma vēl pāris stundas pēc tā lietošanas. Mēs izveidojām to produktu sarakstu, kuri bija ļoti populāri mūsu bērnībā. Taču arī par to kvalitāti var pastrīdēties.

Šķīstošās sulas

Daudzi cilvēki atceras 90. gadu totālo deficīta laiku. Un tomēr veikalos vienmēr varēja dabūt maizi, kondensētā piena kārbu vai sulas. Izvēle gan bija neliela: ābolu, bērzu vai vīnogu. Jau kaut kas!

Vēl reizēm tika ievesti importa saldumi. Bērniem modē bija šķīstošās sulas. Neraugoties uz to, ka tās krāsoja rokas, galdu un visu, kas vien bija blakus, dzēra tās ar baudu. Kurš gan zināja, ka tā ir tīrā ķīmija.

Buljona kubiņi

Kad kāds piemin 90. gadu produktus, uzreiz prātā nāk buljona kubiņi. Reklāmā gādīga sievietes balss stāstīja, ka zupa ar tiem ir daudz garšīgāka. Tikai par specifisko pēcgaršu nekas netika minēts.

LASI VĒL: Sieva gultā ar mīļāko un neplānoti vīrs atgriežas ātrāk no komandējuma. Tālākais sasmīdināja līdz asarām

Bet, ja mēs palasītu sastāvu, paši visu saprastu. Atšķirībā no šķīstošajām sulām, buljona kubiņus veikalos redzam vēl šodien. Ir daudzi un dažādi to veidi. Un tos pērk, neraugoties uz to, ka ir ļoti daudz dabīgo produktu.

Šķīstošā kafija un kakao

Košās importa uzlīmes ar zaķīšiem vilināja ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos. Dīvaini, bet cilvēki bija gatavi pārmaksāt par šo šķīstošo produktu. Tajā laikā vārāmais kakao nebija deficīts, bet šķīstošais bija saldāks un  interesantāks.

Šķīstošā kafija mazajos iepakojumos ir vēl viens produkts, kas populārs arī šodien. Iespējams, ka te no svara ir cena. Laba vārāmā kafija attiecīgi maksā, bet savas jomas speciālisti spēj šķīstošo kafiju ražot tikpat labu.

Piekrītiet man, šķiet, ka bērnībā pat šokolādīte bija garšīgāka. Kaut gan kopš tā laika ir pilnveidojusies produktu gatavošanas tehnoloģija. Pēc idejas, saldumu garša ir uzlabojusies. Iespējams vainīga ir nostalģija? Mēs taču skumstam pēc bezrūpīgās bērnības. Kādi gardumi patika tev?