Pavisam nesen Internetā tika publicēts audio ieraksts ar zvanu sarunām, kad 112 dispečeru dienestam zvanīja desmitiem cilvēku no degošā tirdzniecības centra “Zimņaja Višņa” Kemerovā, Krievijā.

Šajā ierakstā ir dzirdami lūgumi pēc palīdzības, fonā dzirdami skaļu cilvēku trokšņi, izmisums, asaras, bērnu kliedzieni…

No ieraksta var secināt, ka arī pēc vairākām minūtēm glābšanas dienesti vēl nebija ieradušies uz notikuma vietu, jo cilvēki, kuri zvanīja, lūdza visu laiku pēc palīdzības un jautāja, pēc cik ilga laika ieradīsies glābēji.

“Neviens nebrauc! Jau 10 minūtes viss deg! Dzīvi cilvēki lec pa logiem,” bez elpas saka viens no zvanītājiem.

Paralēli var dzirdēt asaras un bērnu kliedzienus.

“Sakiet, nu kas tur ar “Zimņaja višņa”? Mēs jau 20 minūtes te mirstam! “Te ir mazi bērni,” klausulē kliedza kāds vīrietis.

“Tur ir mani bērni! Viņi netiek ārā. Viņi uz grīdas guļ,” ar asarām balsī saka māte, kuras bērni bija ieslēgti kinoteātrī.

Savukārt glābšanas darbinieki vai nu bija ļoti apjukuši, vai arī ļoti nekompetenti, jo citiem cilvēkiem atbildēja visai rupji, sakot: “Vai jums pret mani ir kādas pretenzijas? Jūs man traucējat strādāt!” Beigās vēl vienkārši noliekot klausuli…

Audio ieraksts:

Traģiskajā ugunsgrēkā 25. martā gāja bojā 64 cilvēki, vairums no viņiem – mazi bērni.