Abas nervu slimības kopā veidoja briesmīgu efektu. Bet, ja ārsti būtu meitenei noteikuši pareizu diagnozi, parastā ārstēšana ar steroīdiem ļautu viņai izvairīties no četru gadu komas!

Kad kārtējais eskulaps meitenes vecākiem paziņoja, ka viņu meita nekad necelsies kājās, viņa tajā nemaz neklausījās. Reiz taču ārsti ar tādu pat pārliecību apgalvoja, ka Viktorija ir nolemta.

Pusaudze stingri nolēma: viņa nepaliks piekalta pie gultas visu atlikušo mūžu. Padomājusi meitene sāka apmeklēt baseinu. Mazajai Vikai ļoti patika peldēt un tagad pastāvīga fiziskā aktivitāte viņai bija daudz svarīgāka, nekā jebkad agrāk!

Meitenei bija bail no baseina – viņa nesaprata, kā varēs peldēt bez kāju palīdzības. Kurš gan varēja iedomāties, ka jau 2012. gadā viņa pārstāvēs savu valsti paraolimpiādē Londonā.

No turienes viņa atveda četras medaļa0s – trīs sudraba un vienu zelta. Pusparalizētā sportiste atgriezās slavena!

Tagad meitene kļuvusi par iedvesmas avotu miljoniem. Pati viņa, pilnīgi noticējusi saviem spēkiem, ar dubultu enerģiju sāka no jauna mācīties staigāt.

Pagāja vairāki gadi, līdz Viktorija galu galā spēja piecelties no invalīdu krēsla un spert pirmos soļus patstāvīgi!

Ar katru dienu kājas klausīja labāk. Meitene pat parādījās televīzijas ekrānos amerikāņu versijas šovā „Dejas ar zvaigzni” un nonāca līdz pusfinālam.

Viktorija neslēpj: staigāt viņai vēl aizvien nav viegli, viņai nepieciešami kāju fiksatori un vingrinājumiem jāvelta 2-3 stundas katru dienu.

Tagad Viktorija Arlēna ir atstājusi lielo sportu, kļuvusi par sporta programmas vadītāju telekanālā ESPN. Astoņu gadu laikā meitene nogājusi garu ceļu no pie gultai piekaltas pusaudzes līdz pasaulslavenai peldētājai un modelei. Bet gudrie speciālisti reiz uzskatīja, ka viņa ir nolemta…

Viktorijas gribasspēks pārsteidz. Mums grūti iztēloties, ko nācās pārvarēt mērķtiecīgajai pusaudzei, bet viņas pūliņu rezultātu spēj novērtēt katrs.

„Galvenais – nepadoties!” vienā balsī apgalvo arī citi cilvēki, kuri ir spējuši izmainīt savu dzīvi. Viktorijas piemērs tikai parāda, ka tikai tā var gūt panākumus.