Kad skatās uz Natalu ģimeni, tad liekas, ka tā ir parasta amerikāņu ģimene – vīrs, sieva, bērni, suns. Tomēr viss ir daudz sarežģītāk – zēnam, Natalu dēlam, ir pirmā tipa cukura diabēts.

Šī nopietnā diagnoze tika noteikta puikam, kad viņam palika tikai divi gadi. Kopš tās dienas zēna veselības stāvokli pastāvīgi kontrolē viņa vecāki. Ik pēc dažām stundām tiek mērīts cukura līmenis viņa asinīs. Tas ir ļoti svarīgi, jo pat neliela novirze no normas var kļūt par slimā cilvēka nāves cēloni.

Palīdz viņiem tikai četrkājainais draugs vārdā Džedajs – suns, kurš ir kļuvis par puikas labāko draugu. Suns ir speciāli trenēts darbam ar cilvēkiem, kuri slimo ar diabētu.

Spēcīgā suņa oža ļauj viņam momentā noteikt cukura līmeņa svārstības slimnieka asinīs.

Džedajs visur pavada zēnu: gan mājās, gan rotaļu laukumā, un pat tad, kad puika guļ. Ja suns jūt, ka bērna veselībai draud briesmas, viņš reaģē momentā.

Tā, piemēram, notika pavisam nesen: naktī kad visa ģimene mierīgi gulēja, Džedajs sacēla īstu traci. Puisēna māte pamodās, kad suns burtiski pārnesās viņai pāri. Samiegojusies sieviete nepievērsa viņam nekādu uzmanību, atgrūda viņu un lika nomierināties. Suns tomēr neklausīja un atkal ieleca viņas gultā. Tajā brīdī viņa saprata, ka noticis kaut kas nelāgs. Zēna tēvs arī pamodās un abi nolēma pārbaudīt, vai ar bērnu viss kārtība

Iegājuši zēna istabā, vecāki apjuka: cukura līmenis, kuram nebūtu jānokrīt zemāk par 70, bija sasniedzis jau 57. iedaļu.

Mazajam tūdaļ izdarīja injekciju, kura izglāba viņa dzīvību. Tomēr īstais glābējs šajā situācijā bija Džedajs, kurš ne tikai sajuta briesmas, bet arī mācēja par tām pareizi paziņot.