Antibiotikas nonāk laša gaļā, kuru jūs ēdat. Augu eļļas arī mazina omega-3 taukskābju saturu laša gaļā un var arī ievazāt zivī pelējuma toksīnus.

Secinājums: Neēdiet lasi, kurš audzēts fermās. Izvēlieties „savvaļas” šķirnes.

Dzīvsudrabs laša gaļā.

Ir laba ziņa: zinātnieki ir izpētījuši dzīvsudraba piesārņojumu lasī. Savvaļas lasim ir zems dzīvsudraba piesārņojuma līmenis. Speciālisti uzskata, ka ir pilnīgi droši lietot lasi uzturā dažas reizes nedēļā.

Kurš ir vislabākais savvaļas laša veids?

Viss atkarīgs no tā, kuras uzturvielas jūs vēlaties saņemt.

Nerka ir bagātāka ar astaksantīnu, holesterīnu un D vitamīnu, tāpēc, ka šī zivs pārsvarā pārtiek no planktona. Šo laša veidu fermeri izaudzēt nevar, zivs unikālo ēšanas paradumu dēļ.

Nerkā ir augsts omega-3 līmenis, tai ir spēcīgs aromāts, lieliska garša un tā ir ļoti garšīga kūpinātā veidā.

Čaviča vai Činuks (lasis- karalis). Tajā ir gandrīz divas reizes vairāk omega-3, nekā citās zivīs. Šī zivs labprātāk dzīvo dziļos, aukstos ūdeņos. Papilddeva omega-3 uztur zivī siltumu – tauki paliek šķidri un neļauj zivij sasalt. Atšķirība no nerkas, čaviču var izaudzēt fermās, tāpēc vajag pārliecināties par to, ka pērkat savvaļas lasi.

Klusā okeāna kižučs – vēl viens lielisks veids. Tas ir trešajā vietā laša tauku satura ziņā pēc čavičas un nerkas. Kižučā ir daudz D vitamīna un tas satur arī krietnu devu omega-3.

Nerka, čuinuks un kižučs – tā ir lieliska izvēle tad, ja zivis ir zvejotas savvaļā. Katram no šiem veidiem ir sava specifiska garša. Izvēlieties savējo.

Kā pagatavot lasi.

Kūpinātam lasim ir lieliska garša. Trūkums: kūpināšanas laikā gaļā veidojas histamīns, kurš var izraisīt iekaisumu, ja jums ir paaugstināts jūtīgums pret to.

Nogaršojiet kūpinātu lasi un pavērojiet sava organisma reakciju uz to.

Izvēlieties auksto kūpinājumu, ja tas iespējams. Zemākā temperatūrā labāk saglabājas omega-3.

Ja pērkat svaigu lasi, izmēģiniet šo recepti.

Lasis ir viens no vērtīgākajiem jūras produktiem, ja vien to pareizi pagatavo. Ja gatavosiet to pārāk ilgi, zivs zaudēs savas īpašības. Pateicoties šai receptei, jūs saņemsiet omega-3.

Ideāls lasis cepts cepampapīrā. 2 porcijas.

Vajadzēs:

2 laša filejas (katra pa 220 g);

1 tējkarote augu eļļas vai kokosa eļļas;

Jūras sāls;

1 ēdamkarote nesālīta sviesta;

1 ēdamkarote svaigu garšvielu maisījuma (ķiploku zaļumi, petersīļi, dilles);

Citrona daiviņas pasniegšanai.

Pagatavošana:

1. Uzkarsēt cepeškrāsni līdz 160 grādiem.

2. Ielikt lasi cepeškrāsnī uz cepampapīra. Ierīvēt filejas ar augu eļļu, pārkaisīt pāri jūras sāli un virsū uzziest sviestu.

3. Ietītt zivi cepampapīrā tā, lai šuves nebūtu vaļīgas un lai tvaiki nenāktu ārā pa šuvēm.

4. Cept aptuveni 18 minūtes. Pārkaisīt ar zaļumiem un pārslacīt ar citrona sulu.

5. Nobaudiet!