Divi Latvijas hokeja izlases spēlētāji, kuri pēdējo vismaz 15 gadu laikā bijuši neatņemamas valstsvienības sastāvdaļas, pēc neveiksmes Pekinas olimpisko spēļu mačā par vietu ceturtdaļfinālā Dānijai (2:3) pieņēmuši lēmumu par karjeras beigām izlasē.

Bijušais izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš un tagadējais – Lauris Dārziņš – intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka šī bija viņu pēdējā spēle izlasē. Dārziņš savā pēdējā izlases mačā zaudējumā guva abus vārtus.

Izlases kapteinis Dārziņš, kurš iemeta abus valstsvienības vārtus, kodolīgi apgalvoja, ka šī viņam bijusi noslēdzošā spēle Latvijas izlases rindās. Hokejists piebilda, ka runas nav gatavojis, jo koncentrējies šīs dienas spēlei, tomēr atkārtoja, ka ir pienācis finišs viņa karjerai valstsvienībā, bet laiku tajā vienmēr atcerēsies ar smaidu.

LASI VĒL: “Man mute palika vaļā! Tādu premjeru Krišjāņi Kariņu es vēl neesmu redzējis!” Premjers pamatīgi pārsteidz cilvēkus (Video)

Abiem valstsvienības sastāvā šīs bija trešās olimpiskās spēles, tāpat abi piedalījušies desmit pasaules čempionātos.

Par spēles gaitu Kaspars Daugaviņš minēja, ka Latvijas izlases plāns strādājis divus periodus, taču tiklīdz Dānija veikusi izmaiņas uz trešo periodu, tā izlases nometnē radusies nepārliecība: ”Viņi atvilkās vēl tālāk atpakaļ. Mēs turpinājām to pašu. Kā vienu reizi kas nesanāca, tā pazuda pārliecība.”

Lauris Dārziņš Latvijas izlases rindās aizvadījis 138 spēles, kurās guvis 50 vārtus un atdevis 41 rezultatīvu piespēli. Savukārt Kaspars Daugaviņš spēlējis 117 mačos, kuros guvis 29 vārtus un atdevis 36 rezultatīvas piespēles.

Noskaties video ar Kaspara Daugaviņa sacīto:

Tikmēr cits leģendārs hokejists Oļegs Sorokins, kurš karjeru jau sen noslēdzis un trenē jaunos hokejistus, bija šokā par izlases sniegumu trešajā periodā.