Estonia, iepriekš Viking Sally (1980–1990), Silja Star (1990–1991) un Wasa King (1991–1993), bija kruīza prāmis, kas būvēts 1979. un 1980. gadā kuģu būvētavā Meyer Werft Rietumvācijas pilsētā Papenburgā.

1994. gada 28. septembrī prāmis nogrima vētrā Baltijas jūrā, un tas prasīja daudzu simtu cilvēku dzīves, uz šī prāmja atradās arī Latvijas valstspiederīgie. Tas bija viens no 20. gadsimta lielākajām kuģniecības negadījumiem.

Prāmim bija trīs atveres, pa kurām iebrauc autotransports. Viena no tā atradās priekšā, tā atvērās, paceļoties priekšgalam un nolaižoties rampai. To uzskata par vaininieci notikušajā.

LASI VĒL: Aktiera Mārtiņa Egliena sieva beidzot komentē sava vīra veselības problēmas

LTV raidījuma “Aculiecinieks” žurnāliste Odita Krenberga tikās ar prāmja “Estonia” pasažieri Karlu Ēriku Lāntē-Reintammu. Viņš atceras, ka dzirdējis troksni, kas atgādinājis skaņu, kas varētu rasties, kuģim saduroties ar kaut ko. Pēc tam prāmis sasvēries uz sāniem. Viņš skriešus meties ārā no kajītes, kas atradās uz paša apakšējā klāja, un traucies pa kāpnēm augšup.

Nonākot 7. stāvā, viņš mēģinājis atbrīvot glābšanas laivu, lai to nolaistu ūdenī, bet tas viņam nav izdevies. Un tad viņš ieraudzijis, ka gar kuģa bortu kaut kas liels peld garām…

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu, skatoties interviju ar izdzīvojošo!