3. Imūnsistēma. Tieši šis toksiskais metāls grauj imūno sistēmu, kā arī palēnina šūnu augšanu un attīstību, maina asins sastāvu.

4. Arī nierēs alumīnijs uzkrājas. Ar laiku tas noved pie šo orgānu darbības traucējumiem un akmeņu veidošanās.

5. Plaušas. Ja alumīnijs iekļūst cilvēka elpošanas ceļos, sekas var būt bronhu vai plaušu iekaisums.

Ar ko aizstāt foliju?

Ja, izlasot šo, jūs izlemsiet atteikties no folijas izmantošanas ēdienu gatavošanā, radīsies dabisks jautājums: ar ko gan to aizstāt? Teicami noderēs pergaments. Protams, nāksies pacensties piedot formu un iepakot, un arī nomazgāt cepešpannu nebūs tik viegli, taču tas ir tā vērts.

Labāk ir nedaudz vairāk pastrādāt, bet būt veselam. Tāpat katru reizi, kad vēlaties izcept gaļu vai kartupeļus cepeškrāsnī, var izmantot cepammaisus.

Un vēl viens ieteikums – neuzglabājiet folijā dārzeņus, augļus vai garšvielas.  Ideālā variantā labāk vispār atteikties no alumīnija trauku izmantošanas.

Palūkosimies uz lietām no citas puses: ja jūs izmantojat alumīnija foliju reti, tad iepriekš minētie riski būs visai mazi. Bet paraugieties, no kāda materiāla ir trauki jūsu virtuvē?

Vai jūs bieži pērkat gatavu ēdienu, kas iepakots biezā folijā? Vai jūs tinat produktus folijā, lai ceptru tos cepeškrāsnī, vai ietinat tos folijā ievietošanai ledusskapī. Ja tā, tad ir vērts pārvērtēt savus ieradumus!