Pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, kuri ziņoja Ogres novada Sociālā centra darbiniekiem, un operatīvai starpinstitucionālai sadarbībai ar Ogres novada pagasta bāriņtiesu, Valsts policijas un Ogres novada pašvaldības policijas pārstāvjiem, izglābti divi mazgadīgi bērni no iespējamās nelaimes un veselības apdraudējumiem, vēsta Valsts policija savā Facebook lapā. Valsts policijā par notikušo uzsākta resoriskā pārbaude.

22.augustā ap pulksten 11.00 Ogres novada Sociālā centra darbinieki no līdzcilvēkiem saņēma informāciju, ka trīsgadīga meitenīte atrodas viena mājās, savukārt māte kopā ar 2016.gadā dzimušo zīdaini pirms vairākām stundām devusies prom un nav atgriezusies mājās.

Reaģējot uz informāciju, Ogres novada Sociālā centra darbinieki devās uz meitenītes dzīvesvietu, lai izvērtētu radušos situāciju. Ierodoties notikuma vietā, Sociālā centra darbinieki iekļuva mājā, atrada cieši aizmigušu trīsgadīgu meitenīti, kura gulēja netīrās drēbēs un turpat gultā nokārtojusi savas dabiskās vajadzības.

2014.gadā dzimusī meitenīte nekavējoties nogādāta Ogres novada Sociālajā centrā, kur nomazgāta, pārģērbta tīrās drēbēs un pabarota, un vēlāk, pēc veselības stāvokļa izvērtēšanas, aizvesta uz Krīzes centru bērniem, kur viņai sniegta sociālā un psiholoģiskā palīdzība.

Lai pēc iespējas ātrāk un operatīvāk atrastu bērna māti, Ogres novada Sociālā centra pārstāvji sazinājās ar Ogres novada pašvaldības policiju, Valsts policiju un Ogres novada pagasta bāriņtiesu un lūdza palīdzību sievietes meklēšanā. Ogres novada pašvaldības policists Andris Brīvulis, kurš tobrīd atradās atvaļinājumā, aktīvi iesaistījās meklēšanā un jau pēc īsa laika netālu no gatera atrada novietotu automašīnu, kurā atradās mazās meitenītes nepilnu gadu vecais brālis.

Apskatot automašīnu, tika konstatēts, ka durvis nav aizslēgtas un brīvi var piekļūt mazulim, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību. Par to nekavējoties tika ziņots Valsts policijai. Ierodoties norādītajā adresē, Ogres novada pašvaldības policists izstāstīja Valsts policijas un Ogres novada Sociālā centra darbiniekiem, ka automašīnas atrašanas brīdī tajā skanēja skaļa mūzika, logi bija aizsvīduši un mazulis gulējis piesprādzēts bērnu pārvietojamā krēslā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!