Visiem zināms, ka kaķi aktīvi izrāda savu mīlestību pret saimniekiem. Viņi luncina astīti, tiekoties metas klēpī vai cenšas nolaizīt seju.

Citādi ir ar kaķiem. Tiem ir kārtīgu egoistu reputācija, viņiem patīk dzīvot pašiem par sevi. Taču arī ūsainajiem mājas mīluļiem patīk izrādīt savas jūtas pret saimniekiem. Vienkārši viņi to dara citādāk.

Kaķis neiziet no istabas, kad tajā ienāk cilvēks.

To var uzskatīt par komplimentu. Kaķi pēc savas dabas ir vienpatņi. Bet tā dzīvnieks parāda, ka uzticas cilvēkam un var mierīgi aizmigt viņa klātbūtnē, nebaidoties no briesmām.

Kaķis staigā pa māju ar augsti paceltu astīti 

Dzīvnieks tādā veidā sveicina cilvēku. Kaķis priecājas par saimnieka atgriešanos.

Kaķis aizmiedz acis vai lēnām tās aizver

Tā viņš dara aiz labsajūtas. To vēl sauc arī par „kaķa buču” – tā ir augstākā atzinība, lielākā liecība par kaķa pieķeršanos cilvēkam.

Kaķis laiza cilvēka seju vai cenšas sakārtot viņa frizūru

Iespējams, ka kaķa mēle nav pats patīkamākais, kas skāris jūsu seju, taču pilnīgi noteikti tas liecina par tuvību starp dzīvnieku un cilvēku.

Kaķis berzē pret jums savu vaidziņu.

Tādējādi dzīvnieks iezīmē „savu” cilvēku. Kaķis izstrādā smaržīgos feromonus, kurus sajūt viņa sugas brāļi. Tagad visi zinās, kam piederat.

„Dāvanas” no kaķiem

Šiem dzīvniekiem ir raksturīgi nest mājās „dāvanas” , piemēram, beigtu peli. Tā kaķi parāda, ka viņš ar šiem cilvēkiem ir viena ģimene.