Baudīt vasaru reizēm var traucēt tāds netīkams sīkums kā kukainis. Instinktu līmenī cilvēkiem ir bail no kukaiņiem un riebums pret tiem. Un ne jau velti: evolūcijas gaitā mēs esam stingri ielāgojuši, ka kukaiņi kož, izplata infekcijas un bojā produktus.

Patiesībā jau cilvēks pats piesaista sev kukaiņus ar savu darbību. Ņemsim, piemēram, skudras. Stāv netīri trauki, dažādas ēdienu druskas uz galda un grīdas, atkritumi, kas vairākas dienas stāv atkritumu spainī – tā skudrām ir vienkārši „apsolītā zeme”.

Kā tikt no skudrām vaļā uz visiem laikiem?

Skudru uzbrukumi parasti notiek vasarā. Mājas skudras ir nekaitīgas, lai gan īpaši pievilcīgas tās neizskatās. Visnepatīkamākais ir tas, ka mazie, nelūgtie ciemiņi iekļūst dzīvojamajās telpās, rāpo pa mēbelēm un virtuves piederumiem, iekļūst cukurtraukā un visādā veidā bojā dzīvi ar savu klātbūtni.

Attapīgā pensionāre Olga Pavlovna zina, kā uz visiem laikiem tikt vaļā no skudrām neizmantojot nekādu ķīmiju.

Viņa skudras uzvarēja ar krustnagliņu eļļu. „Man mājās vienmēr ir krustnagliņu eļļa. Dodoties ceļā vienmēr ņemu to līdzi, jo tā atbaida odus. Tagad zinu, ka arī skudras no tās baidās!” – saka gudrā sieviete. Viņa vienkārši katrā telpas stūrī uzpilināja dažus pilienus krustnagliņu eļļas, un skudras metās bēgt!

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!