Tautā iemīlēts mūziķis un televīzijas šovu vadītājs Valters Frīdenbergs pastāstījis par savu ikdienas dzīvi, atziņām un sajūtām, kādas piedzīvo ik dienu.

Nonākot dzīves smagā situācijā, cilvēks aizdomājas, cik mums patiesībā ir dots šai dzīvē. Arī Valteram šādas atziņas ir parādījušās, un attiecīgi katru dienu ir iemācījies patiesi izbaudīt no sirds.

Tas ir dīvaini, ka dažus savus līdzbiedrus mēs zinām jau no pavisam maza vecuma. Piemēram, kad auga mazais Raimonds Pauls, viņu pazina tikai Iļģuciema ļaudis, bet žiperīgo Valteru no Dzeguzītes – visa Latvija. Pēc tam viņš kopā ar Kārli Būmeistaru jeb Kažu labi nostartēja Eirovīzijā, dziedāja Putnu ballē, atjaunotajā Tumsā…

Līdz uzrunāja – internetā un no televizoru ekrāniem. Ar milzīgi sakoncentrētu spēku Valters, jauns cilvēks ar slimības ēnu sejā, lūdza palīdzību. Un solīja dziedāt, ja paliks dzīvs. Tauta savu mīlestību apliecināja ziedojumos un vēstulēs. Pārcietis smagu ārstēšanos Vācijā un nesen veiktu operāciju Latvijā, Valters, lai arī pārvietoties ir grūti, saņemas un strādā gandrīz ik dienu.

Iekšēji Valters jūtas ļoti laimīgs, neskatoties uz to, ka lielākā daļa sabiedrības zina, kādas likstas ir viņu iepriekš piemeklējušas. Bet ar to visu var sadzīvot – tas pat nav svarīgākais.  Jo viss, kas ir apkārt, ceļ uz augšu un neļauj noslīkt. Pozitīvais ir augstāks par negatīvo – jebkurā gadījumā. Pat, ja jāpiespiežas pasmaidīt, tas noteikti ir daudz labāk nekā ieslīgt negatīvismā.

Pašas vērtīgākās Valtera atziņas skan aptuveni šādi: cilvēkam ir jābauda visi tie gadi, kas viņam tiek doti. Mūziķis ir sapratis, ka savās pēdējās dzīves stundiņās viņš vēlas priecāties par to, cik labi ir dzīvojis un ka ir darījis visu tā, kā viņš vēlējās.

“Lai man ir laimes izjūta, ka viss ir bijis labi. Man pašam kā indivīdam. Un man šķiet, ka tā arī ir jādzīvo. Un tad varam ļauties pārdomām, kas esam kā cilvēki, vai pēc tam pārdzimstam kādā citā būtnē, bet varbūt esam tikai mazi puteklīši, ko radījis Dievs. Tā ir katra paša izvēle, kā dzīvot. Galvenais ir gūt prieku.”

Pilno interviju lasi šeit.