Veselības ministrijas vadošais infektologs, ārsts un profesors Uga Dumpis piedalījās piektdien sarunā “Rīta Panorāma”, kur viņam tika uzdoti vairāki jautājumi par un ap Covid-19.

Protams, kā jau visiem svarīgākais jautājums ir par to, kas varētu notikt pēc 12. maija un kad beidzot mēs varēsim dzīvot tādu dzīvi kāda tā bija pirms vairākiem mēnešiem.

Kā Dumpis stāsta, ja Latvijas iedzīvotāji turpinās ievērot Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus, tie nebūs jāpastiprina, bet varēs runāt par kādu ierobežojumu mīkstināšanu. Protams, profesors nav tas cilvēks, kurš par to lems, jo to darīs valdība, bet Dumpis ir gatavs palīdzēt izvērtēt, kādu mīkstinājumu būs iespējams ieviest.

Pēc viņa sacītā, šobrīd nav pamata runāt par slimības pieaugumu Latvijā un tas noteikti ir pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri ar atbildību ievēro visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Papildus Dumpis piebilst, ka nesen ielidojušie repatrianti nav jāievieto pašizolācijā kādās viesnīcās vai citās telpās, bet jāļauj cilvēkiem šīs divas nedēļas pavadīt ierastos apstākļos mājās.

Vairāk skaties video sižetā: