Bērnībā daudzus mūs baidīja ar cietumu. Nomocījušās ar kaprīziem bērniem, mammas bieži draud bērnam, ka sauks tēvoci policistu, lai tas aizved viņu uz cietumu. Aiz restēm nonākt negrib neviens.

Sods no soda, protams, atšķiras. Vairums noziedznieku brīvībā atgriežas ātri. Tikai pašas baisākās sabiedrības padibenes pavada cietumā 20 – 30 gadus. Mūsu stāsta galvenais varonis sava mūža lielāko daļu pavadīja aiz restēm tikai pateicoties kāda nelieša idiotiskajai vēlmei!

Pagājušajā gadā tajiešu dzīvnieku aizstāvji saņēma anonīmu ziņojumu, kurā bija vēstīts, ka kādā no Bangkokas rajoniem nebrīvē tiek turēts nelaimīgs dzīvnieks.

Ieradušies norādītajā vietā, brīvprātīgie nošausminājās. Aiz netīrām restēm atradās novārdzis pieaudzis asamas makaka un raudzījās uz viņiem!

Kā vēlāk noskaidrojās, nabadziņa vārds bija Džo. Pie cilvēkiem viņš nonācis 1988. gadā, kad viņa māti nošāva malu mednieki.

Līdz 1991. gadam viņu turēja kā mājdzīvnieku, bet pēc tam viņš jau bija izaudzis un vairs viņa turētājiem nešķita tik mīļš. Tieši tad viņš arī nonāca šajā smirdīgajā būrī!

Veselus 25 gadus Džo pavadīja ieķēries restēs un raugoties laukā. Bērni uzjautrinājās, metot viņam būrī atkritumus, bet naktīs tur bizoja žurkas.

Glābējiem nācās lūgties makakas īpašniekus, lai tie viņiem pārdod dzīvnieku, jo šejienes likumi te nelīdzēja. Par laimi, dzīvnieku no viņa cietsirdīgā saimnieka atpirkt izdevās!

Kad brīvprātīgie vilka Džo laukā no būra, viņi bija pārsteigti, cik novārdzis tas bija. Viņš gandrīz nekustējās, visu laiku bija pavadījis būrī, savilcies kamoliņā.

Taizemes dzīvnieku aizsardzības biedrības izveidotājs teica, ka visā savas darbības laikā viņš šajā apvidū nebija redzējis tik cietsirdīgu gadījumu. Ceturtdaļgadsimtu nabaga nelaimīgais pērtiķis bija pavadījis netīrā, smirdīgā būrī!

Nonācis pie glābējiem, dzīvnieks pamazām sāka atkopties. Viņam patika mazgāties, viņš ļoti labi ēda, taču uz kājām nostāties neizdevās tik ātri – pārāk novārdzis bija ieslodzījumā.

Džo sugas pērtiķu mūžs parasti ir ap 35 gadiem. Glābēji cer, ka Džo pagūs izbaudīt normālas dzīves garšu.

Briesmīgi iedomāties, ka bez brīvprātīgo iejaukšanās makaka tā arī nomirtu būrī, kurā tik ilgi bija mitinājies. Drausmīgs liktenis būtu!

Noskaties video

Bet pašaizliedzīgajiem glābējiem atliek tikai aplaudēt. Cerams, ka šie cilvēki spēs mainīt situāciju valstī un glābs vēl daudzus dzīvniekus.