Tik populārā maizes ceptuve un konditoreja “Liepkani” paudusi sarūgtinājumu un nožēlu par valsts attieksmi pret saviem uzņēmējiem.

Sveiki, Draugi! Jūsu uzticība un novērtējums daudzu gadu garumā, dod mums spēku un iedvesmu turpināt cept tik ļoti tautā iemīļotos produktus. Sirsnīgs paldies jums par to!

Cik ļoti gribētos, lai kaut neliela daļa jūsu – mūsu sekotāju atbalsta, būtu arī no mūsu valsts puses. Mēs esam par godprātīgumu un katru mēnesi SIA “Liepkalni” sedz noteiktās obligātās iepirkuma komponentes izmaksas (tautā vairāk zināms kā bēdīgi slavenais OIKs).

Tomēr, februāra beigās saņēmām vēstuli no Ekonomikas ministrijas, kura mūs atkal sarūgtināja.

Lielajiem elektroenerģijas patērētājiem, kuru skaitā arī esam mēs SIA “Liepkalni”, energoefektivitātes likums paredz, ka mums ir pienākums ieviest un uzturēt sertificētu energopārvaldības sistēmu atbilstoši standartam un līdz 2018.gada 1.aprīlim bija jāiesniedz mūsu uzņēmuma energoaudits.

Šāda audita veikšana mūsu uzņēmumā notika pirmo reizi un tas mums prasīja gan papildus laiku, gan arī papildus naudas resursus, jo audita veikšanai tika piesaistīti speciālisti no malas.

Visa rezultātā, mums neizdevās iekļauties noteiktajā audita iesniegšanas termiņā, ko arī godīgi atzīstam, un, lai arī ar kavējumu, energoaudits tika veikts un iesniegts. Neskatoties uz to, Ekonomikas ministrija, kura administrē energoefektivitātes nodevu, par termiņu neievērošanu ir aprēķinājusi SIA “Liepkalni” energoefektivitātes nodevu 4942,18 EUR apmērā.

Mums tas liek atkal aizdomāties – vai valsts tiešām atbalsta, vai tomēr šādu likumu esība ir kā papildus apgrūtinājums daudziem uzņēmumiem? Piemēram, šī likuma prasība palielina tikai izdevumus uzņēmumam un tā rezultātā, kaut arī nedaudz, bet atspoguļojas uz preces cenu veikalā.

Veiktā energoaudita dati, mums kā uzņēmumam, nesniedza nekādu jaunu informāciju, jo SIA “Liepkalni” katru dienu domā, kā strādāt efektīvāk, lai nav jāpalielina cenas jums – mūsu pircējiem.

SIA “Liepkalni” atzīst, ka iesniegšanas termiņš tika kavēts, protams, segsim šo aprēķināto nodevu, taču tas būs atkal neliels solis atpakaļ, jo šo naudu nevaram ieguldīt savā attīstībā tagad, jo šie resursi jānovirza soda segšanai, un tikai pēc tam atkal no iestrādātā, varēsim ieguldīt savā uzņēmuma attīstībā.

Mūsuprāt, šis ir tikai vēl viens apliecinājums, ka pirmsvēlēšanu retorika atšķiras no ikdienas ierēdņu karavānas, kura dodas tālāk tikai sev saprotamā virzienā. Novēlam, lai valstij arī vienmēr izdodas ievērot visus pašu nolemtos likumus un termiņus!