Kāds Latvijas iedzīvotājas dalījies nepatīkamā pieredzē portālā “Sūdzības.lv”, pastāstot, ko piedzīvoja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieka atvaļinājuma dēļ.

Kā var noprast pēc sacītā, tad runa ir par kādu ģimeni, kas vēlējās veikt nelielu uzņēmējdarbību. Tāpēc, lai nokārtotu visas formalitātes, viņa vērsās pie VID, bet atbildīgā darbinieka dēļ kārtošanas process ir visai aizkavējies.

Viņš raksta:

“Kārtojam alkohola licenci uzņēmumam. Inspektore aiziet atvaļinājumā, esam cilvēki, visu saprotam. Zvanām, lai uzzinātu, cik dienas aptuveni mums jāgaida attiecībā uz licences izsniegšnu? Atbilde no VID darbinieka – jūsu inspektore ir atvaļinājumā, jāgaida kad viņa atgriezīsies… Tad turpinās iesākto darbu…

Jautājums? Tātad – ja kāds no darbiniekiem ir aizgājis atvaļinājumā, uzņēmumu darbība apstājas? Vai tiešam neviens no citiem nodaļas darbiniekiem nav kompetents šajš jautājumā?

Piedodiet, esam ģimenes uzņēmums, visus līdzekļus esam ieguldījuši uzņēmumā, lai varētu atvērt-strādāt un maksāt godīgi nodokļus valstij..

Secinajums: licences kavēšana – nevaram pilnvērtīgi atvērt uzņēmumu, visi līdzekļi ieguldīti jaunajā uzņēmumā. Viss stāv dīgstāvē, par telpu īri jāmaksā, ģimene jāpabaro, jūs mudināt cīnīties pret ēnu ekanomiku?

Žēl, tiešām, žēl ka tāda attieksme, pirmo reizi saskaros ar kaut ko tādu, kā var būt tāda attieksme. Par ko mēs maksājam jums savus nodokļus? Kāpēc tāda attieksme, tiešām asaras acīs, kurš atmaksās zaudējumsus, kuri radušies dīgstāves laikā?”