Pagājušajā nedēļas nogalē mūzikas festivāls “Positivus” Salacgrīvas vietējai ekonomikai trīs dienu laikā ienesis visai iespaidīgas naudas summas. Kā tiek vēstīts, tad tas varētu būt ap 4 miljoniem eiro liels apgrozījums. Vislielākie ieguvēji šajā pasākumā bija veikali, naktsmītnes un ēdinātāji.

Uzņēmēji šos miljonus apgrozīja gan festivāla teritorijā, gan novadā kopumā – vērtē Salacgrīvas domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

Neskatoties uz to, ka statistika pašlaik vēl tiek apkopota par kopējo apmeklētāju skaitu, tiek vēstīts, ka ik dienu festivālu apmeklēja no 20 līdz 30 tūkstošiem cilvēku un katrs no viņiem iztērēja pietiekami lielas naudas summas, un arī pati pašvaldība guva ienākumus.

Šogad uz festivālu “Positivus” izsniegtās tirdzniecības licences un pašvaldības telpu īre ienesušas 25 tūkstošus eiro. Pilsētas domi priecē, ka pelnīt naudu no festivāla iemācījušies arī “parastie iedzīvotāji”, vēsta portāls Skaties.lv.

Kā vēsta Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs:

“Ir gadījumi, kad cilvēki dzīvokli izīrē un aizbrauc uz trim dienām paši projām. Pēc aprēķiniem viņiem pēc tam izdodas samaksāt komunālos pakalpojumus par visu gadu. Katrs iedzīvotājs, ja ir kāda iespēja nopelnīt, to izmanto.”

Tāpat Salacgrīvas iedzīvotāji par maksu izīrē savus dārzus, kur uzsliet teltis.

Salacgrīvas iedzīvotājas Anitas viedoklis:

“Privātie nopļauj savu pļavu gabalus, citādāk būtu aizauguši un stāvējuši, bet ar šito festivālu viņi appļauj. Taisni prieks skatīties. Strādā visa ģimenes. Jo pēc tam būs telšu vietas.”

Neskatoties uz patiesi iepriecinošiem faktiem un skaitļiem, tomēr ne visiem uzņēmējiem klājās tik spoži kā vēlētos.https://skaties.lv/zinas/bizness/positivus-festivals-vietejai-ekonomikai-dazas-dienas-ienes-4-miljonus-eiro/#foto-1067981

Jānis Rokjānis viesu mājas ”Roķi” saimniek svēsta:

“Diemžēl spēlē “otrā ešalona” grupas, kas ir zināmas ļoti šaurai publikai, un tādēļ arī varbūt nav to cilvēku piesaiste. Visu cieņu organizētājiem un māksliniekiem, kas te spēlē, bet man personīgi šķiet, ka festivāls “uzlecošs” vairāk nav. Divi trīs, varbūt pieci gadi, bet, ja no organizētāju puses kaut kas nemainīsies, tad ir daudz festivālu, kas ir daudz grandiozāki.”

Avots :