Skimmings – tas ir krāpniecības veids, ar kura palīdzību tiek nozagti kartes dati un PIN kods, kad jūs izmantojat bankomātu un ne tikai. Iegūstot šos datus, krāpnieki bez jebkādām problēmām var noņemt naudu no jūsu bankas konta!

Kaut arī šāds krāpniecības veids jau pazīstams vairākus gadus, agrāk noziedznieki uzstādīja lamatas tikai uz bankomātiem. Bet tagad ir parādījušies jauni draudi: krāpnieki, sarunājot ar viesmīļiem un pārdevējiem, uzstāda skimmerus arī uz POS termināliem!

Tāpēc jābūt uzmanīgiem arī apmaksājot vakariņas restorānā vai iegādājoties kādu preci veikalā. It īpaši uzmanīgiem jābūt ceļotājiem! Uzņēmums “Ingenico”, kurš nodarbojas ar terminālu ražošanu, paskaidroja, kā izskatās šī ierīce, ja tā ir aprīkota ar skimmeri.

Skimmeri tiek pievienoti pie termināla un līdz ar to tas vizuāli kļūst platāks un garāks. Ja ierīce, kuru tev atnesa, izmēra ziņā atšķiras no citām, esi uzmanīgs!

Daudziem termināliem sānos ir vieta irbulim. Savukārt skimmeris daļēji aizsedz šo vietu.

Termināla modelim iSC250 ir zaļa lampiņa, kas iedegas, kad karte tiek nolasīta. Skimmeris vai daļēji, vai arī pilnība nosedz šo lampiņu. Var gadīties, ka gaismiņa atrodas it kā dziļa cauruma beigās – tas arī var liecināt par skimmera izmantošanu.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!