Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17.februāra plkst. 06.30 līdz 18.februāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 68 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 48 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Ceturtdien plkst.15.37 VUGD saņēma izsaukumu uz Saldus novada Saldus pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju ūdenstilpes ledū bija ielūzis cilvēks. Bojāgājis cilvēks no ūdenstilpes bija izcelts pirms VUGD ierašanās.

Šogad no ūdens izcelti septiņi miruši cilvēki, bet ugunsnelaimes prasījušas desmit dzīvības. Šonakt plkst.02.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Jāņogu ielu Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva ēka 350m2 platībā.

LASI VĒL: Uzmanību: Februāra beigs tiks izmaksāti vairāki pabalsti. Lūk, kas tos varēs saņemt!

Plkst.04.39 uguns izplatīšanās ierobežota un patlaban dzēšana turpinās. Plkst.00.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Patversmes ielā Ventspilī, kur ar atklātu liesmu dega neapsaimniekota vienstāva ēka 70m2 platībā.

Plkst.02.27 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Plkst.17.11 tika saņemta informācija, ka Cēsu ielā Valmierā uz upes ūdens virsmas pamanīts naftas produktiem plankums. VUGD uzstādīja sešas absorbējošās bonas un darbu notikuma vietā turpināja Valsts vides dienests.

Plkst.16.47 VUGD saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Atašienes pagastu, kur dega neapsaimniekota vienstāva ēka un kūts 120m2 platībā. Plkst.20.35 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

LASI VĒL: Šodien iepirku Rīgas “Lidl” veikalā 2 lielos iepirkumu maisus. Esmu patiesi pārsteigta par kopējo cenu! Lūk, cik tas maksāja salīdzinot ar citiem veikaliem!

Plkst.12.56 VUGD saņēma informāciju, ka vienā no gaisa kuģiem, kas nosēdās lidostā, bija pamanīts neliels sadūmojums. No gaisa kuģa tika evakuēti 18 cilvēki. Plkst.14.20 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī saistībā ar stipra vēja postījumiem saņemti 18 izsaukumi, kur bija jānovāc nolūzuši koki no ceļa braucamās daļas un četri izsaukums saistībā ar bojātām konstrukcijām, kas radīja apdraudējumu: Ausekļa ielā Rīgā tika nostiprināts jumta skārda gabals, Ernesta Birznieka-Upīša ielā norauts jumta skārda gabals tika pārvietots, bet Krišjāņa Valdemāra ielā – atrauts jumta seguma gabals tika nocelts, lai neradītu apdraudējumu, savukārt Ulbrokas ielā Rīgā tika nocelts norauts reklāmas izkārtne.

Cita starpā saņemti arī četri izsaukumi, kur bija nepieciešams atsūknēt ūdeni.