Katram vecākam ir savi bērna audzināšanas noteikumi. Pēc statistikas datiem, vairums seko tiem noteikumiem, kādi saņemti mantojumā no iepriekšējām paaudzēm. Jauninājumi šajā jomā ļoti lēnām ienāk mūsu dzīvē un tas notiek pateicoties izciliem psihologiem un pedagogiem. Bet ja bērns tevi neklausa, regulāri strīdas, ir rupjš vai vienkārši bezkaunīgs, tad ir pēdējais laiks aizdomāties, ko esi darījis nepareizi un labot situāciju.

Lai ko mums neteiktu citi, bērni ir mūsu dzīves ziedi. Bet ziediņš nevar uzdīgt, izaugt un uzziedēt nekomfortablos apstākļos. Un te nav runa par materiālām lietām. Galvenais, ko varam dot saviem bērniem, tiek ielikts tieši apziņā.

Lūk daži padomi, kas palīdzēs labāk audzināt bērnu, un tad jau atvase labprāt vecumdienās pienesīs tev glāzi ūdens.

Kā pareizi audzināt bērnu?

Nekliedz uz bērnu.

Tas ir sens un aizmirsts, bet ļoti iedarbīgs padoms. Kad tu kliedz uz savu bērnu, viņš kā sūklis uzsūc visu agresiju, un ar laiku to vienkārši izspļauj laukā. Nomierinies, dziļi ieelpo, un padomā par to, pret kuru tu tik slikti izturies. Tagad domās sagatavojies nepatīkamajai situācijai, un kad pienāks īstais brīdis, izsaki savu nepatiku mierīgā tonī. Tas ļoti atvieglo audzināšanu. Nesanāk saņemties?

Jā, bez šaubām, tas nav viegli! Lūk nenovērtējams ieteikums, kas palīdzējis jau daudziem pieaugušajiem saņemt sevi rokās. Pirmkārt, mēģini saprast, kas tieši tevi tik ļoti kaitina un liek kliegt uz bērnu. Esi gatavs konfliktsituācijai vienmēr. Skaļa mūzika? Sliktas atzīmes? Tu jau neskaitāmas reizes esi tam gājis cauri un, pēc idejas, sen jau saradis ar šo situāciju. No jums abiem taču tieši tu esi pieaugušais! Skaiti līdz desmit. Ja tu veiksi šo nelielo manipulāciju, sākt kliegt uz bērnu jau būs mazliet neveikli.

Neprasi no bērna pārāk daudz.

Tavs bērns tev vienmēr būs vislabākais, pat tad, ja nebūs peldēšanas čempions, vai klases teicamnieks. Nevajag domāt, ka tavai atvasei ir jābūt līdzīgai tev, vai censties no viņa prasīt savu nepiepildīto sapņu realizāciju. Vienkārši meklē to, kas tieši viņam padodas vislabāk un attīsti to!

Veido labu priekšstatu.

Bērni – vecāku spogulis. Viņi vērtēs visu, ko jūs darāt un atdarinās jūs. Pārsteidz savu bērnu ar negaidītām iemaņām, rādi savu spēku, raksturu, zināšanas. Tā tu ne tikai būsi bērnam autoritāte, bet varēsi viņā ieguldīt visu labāko, kas ir tevī.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!

Avots :