Cīņu pret decibelu pārsniedzējiem desmito gadu turpina kandavniece, pensionētā juriste Elza Freiberga, kas, kā zināms, trases skaļuma dēļ ikdienā dzīvo Rīgā, nevis Kandavā.

Pirms neilga laika valdība grozīja noteikumus, pieļaujot augstākus trokšņu līmeņus. Taču vēlāk satversmes tiesa tādu rīcību atzina par prettiesisku.

Nesen Augstākā tiesa aizliedza domes atļauto Kandavas kartodroma darbību, taču Kandavas dome lielā steigā lēma, ka kartinga trases darbu atjaunos. Iemesls – šogad nav konstatēti pārmērīgi trokšņi, taču Elza Freiberga tam nepiekrita. Tika ziņots, ka iedzīvotāji tādējādi dzīvo situācijā, kur trokšņu līmenis ir par 20 decibeliem augstāks nekā atļautais.

15. oktobrī Kartodroms paziņoja šādu ziņojumu:

“Ar dziļu nožēlu, esam spiesti paziņot, ka gaidītās sacensības 20. oktobrī nenotiks. Elza Freiberga ir guvusi panākumus savā kārtējā tiesvedībā, šoreiz apstrīdot Kandavas Novada domes lēmumu par trases darbības atjaunošanu.

Tiesa ir noraidījusi pagaidu noregulējuma iespēju un lēmusi, ka trase nedrīkst darbu turpināt. Šis lēmums ir jārespektē, lai cik netaisns viņš neliktos.

Lūdzu neprasiet izskaidrot juridiskās detaļas, tas ir kļuvis par pilna laika darbu, lai tās saprastu, kur nu vēl vienkāršā veidā izskaidrot…

Žēl par atceltajām sacensībām, dalību sezonas izskaņai bija apstiprinājuši daudzi atraktīvi dalībnieki, tai skaitā no ārvalstīm.

Līdz ar to šogad trasē vairs nekas nenotiks, sezona ir slēgta. Vai strādāsim 2019. gadā, uz šo jautājumu pagaidām atbildes nav.”