Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24. marta plkst. 06.30 līdz 25. martam plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 62 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 16 bija kūlas un viens meža ugunsgrēks, 16 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, kafijas malšanas aparāts kafejnīcā, griestu lampa sabiedriskā ēkā, piededzis ēdiens, laterna, dārza māja un kūla, saimniecības ēkas, pagraba jumts, grīda daudzdzīvokļu mājas apkures telpā, siltumnīca, šķūnis, vieglās automašīnas, kravas automašīnas piekabe un kūla.

LASI VĒL: Uzmanību, izmaiņas no 1. aprīļa, kas ietekmēs visus: Ar svarīgu paziņojumu iedzīvotājiem klajā nāk Veselības ministrija

Vakar vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Patversmes ielu Daugavpilī, kur Daugavā uz atlūzuša ledus gabala atradās cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz cilvēkam un nogādāja viņu krastā.

Savukārt dienas pirmajā pusē VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, kur cilvēks bija devies glābt dīķa ledū ielūzušu suni.

Pēc tam, kad suns bija izcelts, cilvēks nespēja saviem spēkiem tikt krastā un bija nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība.

VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Ledus intensīvi kūst un nav izturīgs, tādēļ risks ielūzt ir ļoti liels. Aicinām pieskatīt bērnus un arī mājdzīvniekus, lai tie nenokļūtu uz ūdenstilpju ledus un neapdraudētu sevi!