“Tas nav nekāds noslēpums,” kanāla TV24 Speciālizlaidumā saka Krievijas žurnāliste, bijusī TV diktore Farida Kurbangalejeva.

F. Kurbangalejeva pirms astoņiem gadiem strādājusi valsts televīzijas kanālā “Rossija 1” un dalījusies ar savu pieredzi.

Žurnāliste atklāj, ka visi valsts vadošo kanālu vadītāji katru nedēļu apmeklē sanāksmi Kremlī, kur saņem vēstījumus, naratīvus.

LASI VĒL: Numerologs nosauc precīzu datumu, kad beigsies karš Ukrainā

“Un tad, atgriežoties darbā, izplata šo informāciju tālāk pa darba vertikāli, menedžeriem un tālāk lejup – galvenajiem redaktoriem, producentiem, raidījumu vadītājiem,” stāsta žurnāliste.

Viņa neslēpj, ka valsts mediju darbinieki daudzu gadu garumā ir pieraduši strādāt šādā formātā.

“Visi lieliski saprot, kā “jāizstrādā” viens vai otrs temats,” piebilst bijusī TV diktore. “Viss tavs darbs tiek stingri kontrolēts, visi tavi teksti tiek pārlasīti, cenzēti.

Tur cilvēki nekādas kļūdas vairs nepieļauj. Viņi zina kā jābūt. Viņi zina, kā jābūt sarakstītam konkrētajam tekstam. Kā programmai jābūt veidotai, kā jāpasniedz informācija, lai no vadības nebūtu pretenziju,” neslēpj žurnāliste.

Runājot par pašu žurnālistu pārliecību par valsts naratīvu, viņa norāda, ka ir tādi, kas tiešām tic varas vēstījumam, bet esot arī tādi, kas šaubās, taču arī šīs pārdomas parasti ne ar ko nebeidzoties, jo cilvēkiem nav kurp doties, jo Krievijā nav neatkarīgas televīzijas.