Ukrainas raidorganizācija UA:PBC apstiprinājusi, ka 2022. gada nacionālās atlases “Vidbir” uzvarētāja Alina Pash nepārstāvēs valsti Eirovīzijas dziesmu konkursā Turīnā, Itālijā. Par to ziņo “Eurovision TV”.

Sestdien, 12. februārī Ukrainā notika ikgadējais “Vidbir” dziesmu konkurss, kurā izvēlēta valsti pārstāvošā dziesma Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Šogad par uzvarētāju kļuva Alina Pash ar dziesmu “Тіні забутих предків” (Aizmirsto senču ēnas). UA:PBC apstiprinājusi, ka Alina Pash tomēr nepārstāvēs Ukrainu 2022. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā.

LASI VĒL: Diemžēl piektdienas rīts sācies ar skumju vēsti

Trešdienas pēcpusdienā, abpusēji vienojoties raidorganizācijām, “Vidbiras” organizācijas komitejai un māksliniecei, tika nolemts, ka Alina konkursā nepiedalīsies. Saskaņā ar “Vidbir” noteikumiem UA:PBC var lemt par Ukrainas pārstāvja izvēli 2022. gada Eirovīzijas dziesmu konkursam no pārējiem nacionālās atlases finālistiem.

Kā ziņo BBC, tiek veikta izmeklēšana par dziedātājas ceļojumu 2015. gadā uz Krimu, apgabalu, kuru 2014. gadā pārņēma Krievija.

Noklausies dziesmu:

Izlozē noskaidrots, ka 2022.gada Eirovīzijā Latvijas dziesma izskanēs pirmajā pusfinālā 10.maijā. Tajā piedalīsies arī Albānija, Šveice, Slovēnija, Bulgārija, Moldova, Ukraina, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Krievija, Portugāle, Dānija, Armēnija, Austrija, Horvātija, Islande un Grieķija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 12.maijā, fināls – 14.maijā.