2. Ar ingveru. Sajauciet 400 ml ūdens ar 2 ēdamkrotēm medus, viena citrona sulu un 2 ēdamkarotēm rīvēta ingvera. Iegūto masu vāriet 5 minūtes. Masai jākļūst nedaudz tumšākai. Vienu dienu sīrupu noturiet, pēc tam lietojiet pa 2 ēdamkarotēm katru dienu un tad arī klepus un kakla sāpes pāries.

3. Ar kurkumu. Sarīvējiet sīpolu uz smalkās rīves. Aplejiet sarīvēto sīpolu ar 200 ml ūdens, pievienojiet 1 tējkaroti kurkumas un 3 ēdamkarotes medus. Vāriet visu divas minūtes. Ļaujiet atdzist. Dzeriet pa 2 tējkarotēm katru dienu.

4. Ar baziliku. Aplejiet 10 bazilika lapiņas ar glāzi ūdens. Vāriet 2 minūtes. Pievienojiet dzērienam 1 tējkaroti maltu piparu un 2 ēdamkarotes medus. Labi samaisiet un dzeriet pa 2 ēdamkarotēm reizi divās dienās.

5. Ar ķiplokiem. Izspiediet caur ķiploku spiedi 10 ķiploka daiviņas. Sajauciet ķiploku masu ar 0,5 glāzēm medus. Pievienojiet nedaudz citrona sulas. Maisījumam ļaujiet nostāvēties nakti. Izkāsiet sīrupu un lietojiet 3 reizes dienā pa 1 tējkarotei.

Saldie pirktie sīrupi satur nelabvēlīgas vielas, kas uzlabo garastāvokli un uzmundrina. Viens no tiem ir kodeīns. Pēc struktūras tas ir opija alkaloīds, kurš var kļūt par saindēšanās cēloni un pat var radīt narkotisku atkarību.

Jā, šādi sīrupi nomierina klepu, bet neārstē to. Lietot tādus sīrupus drīkst tikai ļoti uzmanīgi un tikai ārsta uzraudzībā.

Tikko minētās receptes saglabājiet, jo var noderēt. Ziema vēl nav galā un nevaram domāt, ka gripa pavasarī nav bīstama.