Ievērojot Eiropas Savienības regulējuma prasības, no akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” ir nodalīts dabasgāzes sadales sistēmas operators akciju sabiedrība “Gaso”.

Šī uzņēmuma iecerētie tarifi nedaudz palielinās rēķinu mājsaimniecībām, kā arī iecerēts, ka turpmāk par gāzi būs jāmaksā, ja arī to nepatērēs nemaz – par pieslēgumu, vēsta portāls Kas Jauns.

Šādas rīcības mērķis ir efektīvāka gāzes infrastruktūras un pieslēgumu izmantošana, intervijā “Latvijas Radio” klāsta “Gaso” valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Atšķirībā no pašreizējā tarifa, kas paredz sadales maksu atkarībā no patērētā gāzes daudzuma, regulatoram iesniegtais tarifs nosaka fiksēto maksājumu par gāzes pieslēguma jaudu un maksājumu atkarībā no patēriņa.

Maksājums, kas atkarīgs no patērētā daudzuma, samazināsies aptuveni 95% lietotāju par 18% līdz 46 procentiem.

Fiksētais maksājums 1,77 eiro apmērā mēnesī plānots arī tiem, kas gāzi nepatērē, bet kuriem ir pieslēgums. Šādu klientu ir aptuveni 20 000. Viņiem ir arī iespēja no gāzes atteikties.
Lielai daļai mājsaimniecību, kuras gāzi lieto tikai ēdiena gatavošanai un kurām pieslēguma slodze ir līdz sešiem kubikmetriem stundā, arī paredzēta fiksēta maksa 1,77 eiro mēnesī, un rēķins varētu nedaudz pieaugt.

Slodzei no sešiem līdz desmit kubikmetriem stundā fiksētais maksājums būs 6,63 eiro mēnesī, no desmit līdz 16 kubikmetriem – 10,6 eiro. Ja atļautā slodze ir vēl lielāka, fiksēto maksājumu rēķinās par katru atļautās slodzes vienību.