Tikai pēc tam sieviete veltīja laiku personīgajai tualetei. Katrīnai ļoti patika dabiskums, tāpēc nekādu izdaiļojumu viņas izskatā nekad nebija. Piemēram, visbiežāk personīgais frizieris viņas matus sakārtoja 10 minūtēs.

Pirms pusdienām, kas būtībā bija vienlaicīgi arī brokastis un vakariņas (atcerēsimies, ka no rīta bija tikai kafija, bet vakarā imperatore ēda reti), Katrīna gāja uz baznīcu. Vispirms sieviete uzņēma garīgo barību un tikai tad fizisko.

Arī pusdienas nebija nekādas izmeklētās. Katrīnai garšoja vārīta liellopa gaļa un jāņogu ievārījums. Tam uzdzēra glāzīti vīna.

Pirmajos valdīšanas gados pēc pusdienām Katrīna personīgi pārskatīja korespondenci, un pati arī rakstīja ziņojumus sūtņiem. Vēlāk viņa sameklēja uzticamu preses sekretāru un tikai apstiprināja viņu darba rezultātus.

Izbrīvēto laiku viņa veltīja savām iemīļotajām nodarbēm: izšūšanai, gravēšanai, adīšanai. Tāpat imperatorei patika lasīt. Viņai patika gan lasīt pašai, gan klausīties, kā lasa kāds no padotajiem. Vienīgais, kas varēja aizkaitināt Katrīnu, bija slikti izvēlēta grāmata.

Valdniecei patika arī pastaigas, īpaši pavasarī un rudenī. Vasarā šīs stundas viņa atvēlēja izjādēm un medībām.

Vakarā pilī notika dažādi teatralizēti uzvedumi vai arī viesības. Interesanti, ka šādās viesībās Katrīna atļāva neievērot subordināciju un sarunāties kā līdzīgam ar līdzīgu. Viesības parasti beidzās 22.00 retāk 23.00. Pēc tam imperatore devās pie miera.

Tikai vecuma gala imperatore atļāvās nedaudz palutināt sevi un mainīt režīmu. Vispirms viņa sāka celties septiņos no rīta. Tāpat tika atvēlēts laiks pēcpusdienas snaudai un mazbērnu audzināšanai.

Pārsteidzoši, cik precīzi šī sieviete turējās pie režīma, kuru izveidoja pati sev. Viņas gribasspēku var tikai apbrīnot un apskaust!