Mazkvalificēto darbu veicēji būšot pēdējie, kas atgriezīsies Latvijā, jo pēc remigrācijas viņus te sagaidītu zemā minimālā alga vai summa nedaudz virs tās. Savukārt Lielbritānijas minimālā alga varot nodrošināt pietiekamu dzīves kvalitāti, vēstīja “LNT Ziņas” Lielbritānijā minimālās algas stundas likme ir 7 mārciņas un 83 pensi, kas būtu nedaudz virs 9 eiro.

Pēc 40 stundu darba nedēļas mēnesī sanāktu ap 1400 eiro. Tā ir minimālā likme, jo lauksaimniecībā strādājošie pelna krietni vairāk. Rēzeknietis Artūrs dārzeņu un ziedu audzēšanas fermā Anglijā katru mēnesi dara dažādus darbus, un atkarībā no grūtības pakāpes un vēl virsstundām mainās arī alga.

Vislabākais periods ir no janvāra līdz aprīlim, kad no lauka jāplūc narcises. Artūrs, lauksaimniecības strādnieks Anglijā:

“Narcisēs var pelnīt ļoti labu naudu. Cik kastes sataisi, tik par katru maksā 7 mārciņas. Man vislielākais bija 36 kastes pa dienu, tas ir – 260 mārciņas pa dienu, pa nedēļu sanāk 1600 vislielākā alga, mīnus nodokļi, sanāca 1300 uz rokas nedēļā. Tagad būs 500 nedēļā uz brokoļu griešanu.”

Lielbritānijā ir progresīvā nodokļu sistēma un iedzīvotāju nodoklis nav jāmaksā nemaz līdz brīdim, kad ienākumi nepārsniedz 11 850 mārciņas gadā. Pēc tam summā līdz 46 000 tiek piemērota 20% likme.

Savukārt sociālais nodoklis Lielbritānijā mūsu tautiešiem lielākoties ir 12%, proti, šī likme ir ienākumiem summā līdz 892 mārciņām nedēļā vai nepilniem 4000 mēnesī.