Lai gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests(VUGD) jau neskaitāmas reizes ir klāstījis, cik bīstami šobrīd ir atrasties uz trauslā ledus, šķiet, ka dažiem pārgalvjiem Liepājā tas nav liedzis doties pēc “lielā loma”.

Laikraksts “Kurzemes Vārds” vēsta, ka Ezerkrastā pretī Vaiņodes un Lauku ielai Liepājā manīti patiešām pārgalvīgi bļitkotāji, kurus, iespējams, nav satraucis ne trauslais ledus, ne tas, ka ārā sācis līt.

“Ledus, kā novēroja “Kurzemes Vārds”, tur nebija biezāks par četriem centimetriem un gaisa temperatūra tobrīd bija plus astoņi grādi.

Domājot par savu drošību, aprunāties ar dullajiem makšķerniekiem neizdevās, taču drosmes šiem trakajiem kungiem netrūka – kāds enerģiski urba caurumu pēc cauruma, bet cits jau bija pamanījies aizstaigāt pavisam tālu no krasta, ka knapi varēja saskatīt – diez, kā šim cilvēkam varētu palīdzēt, ja notiktu nelaime, jo viņa tuvumā neviena nebija,” raksta “liepājniekiem.lv”.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka glābēji atgādina, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi – tā ir biezāka pie krasta, bet ūdenstilpes vidū var būt plāna. Ledus ir plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres, kā arī pie tiltu pārvadiem.

Turklāt vietām sasnigusī sniega sega var veidot mānīgu priekšstatu par to, ka ledus ir izveidojies pietiekami biezs, lai noturētu cilvēka svaru.