Apavi ir lieta, uz ko ietaupīt nevajadzētu. Protams, ja par apaviem izdots daudz naudas, tad gribas, lai tie kalpotu ilgāk.

Tas nav nekas slikts, un labāk jau valkāt vienu labu apavu pāri vairākus gadus, nekā pirkt katru gadu jaunus un nekvalitatīvus.

Šodien pastāstīsim, kā pareizi  kopt jaunus apavus bez speciāliem līdzekļiem.

1. Ādas apavu tīrīšanai labi derēs medicīniskais spirts. To pārdod aptiekās: tikai atcerieties, ka jums vajadzēs nevis etanolu, bet izopropanolu, to vienmēr var noprecizēt pie pārdevējas. Ja uz apaviem ir traips, vienkārši tīriet to ar spirtā samērcētu vatīti un atstājiet uz pusstundu.

2. Attīriet pazoles. Zobu pasta noder ne tikai zobu tīrīšanai, bet arī lai notīrītu krosa kurpes.

Paņemiet vecu zobu birsti un labi notīriet apavus. Šo pašu līdzekli var lietot auduma apavu tīrīšanai, ieziediet ar zobu pastu auduma apavus, atstājiet uz 15 minūtēm un tad nomazgājiet visu ar lupatiņu.

3. Apavu svaigums rada pārliecību par sevi. Vakarā ieberiet apavos nedaudz dzeramās sodas un atstājiet uz nakti. Norīta izpuriniet sodu no apaviem, izslaukiet ar drāniņu – dzeramā soda uzsūc visas nepatīkamās smakas.

4. Nagu vīlīti var izmantot ne tikai manikīram. Netīrus traipus no zamšādas apaviem labi var notīrīt ar nagu vīlīti. Labāka efekta gūšanai vispirms apavus labāk notīrīt ar sausu drāniņu. Pēc tam šo vietu patīriet ar nagu vīlīti. Pārāk stipri berzt nevajag.

5. Etiķa šķīdums apaviem. Tas ne tikai noņems nepatīkamās smakas no apaviem, bet arī neitralizēs sāli, kas tiek kaisīta uz ielām. Sajauciet 1/3 tases etiķa ar 1 litru ūdens, krietni samitriniet šajā šķīdumā lupatu un ietiniet tajā apavus.

Atstājiet uz pāris stundām, pēc tam noslaukiet tos ar tīru mitru lupatiņu un izžāvējiet dabiskā veidā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!