1. Uzzini, cik vecs ir augs.

Ja esi iegādājusies orhideju, bet tas necenšas veidot ziedus, ir iespējams, ka augs vēl ir pārāk jauns.

Lai noteiktu zaļās skaistules vecumu, jāsaskaita dzinumu skaits.

Pieaugušam, ziedēt gatavam augam jābūt 5 – 8 dzinumiem. Gadījumā, ja ziedi sāk veidoties ātrāk, augam pietrūks spēka, lai atjaunotos.

2. Nepārvieto augu.

Katrai puķei uz palodzes atvēli noteiktu vietu. Nekādā gadījumā nepārvieto puķu podus. Atrašanās vietas maiņa orhidejai ir īsts stress un pamatīgs pārdzīvojums.

Orhidejai svarīgs arī apgaismojums. Ja nu tomēr puķu podu nākas pārvietot, tad lieciet uz gaismas pusi to auga pusi, kura jau bija uz gaismu vērsta.

3. Uzmani sakņu sistēmu.

Visiem orhideju mīļotājiem ir zināms, ka saknēm ir liela nozīme fotosintēzes procesā. Tāpēc vēlams orhideju ievietot nevis keramikas, bet gan caurspīdīgā puķu podā.

4. Parūpējies par apgaismojumu.

Saules gaisma ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē orhideju ziedēšanu. Bez pilna gaismas dienas (10 – 12 stundas dienā) orhideja neveidos ziedus.

Tāpēc aukstajā gada laikā ieteicams gaismas laiku augam pagarināt ar speciālu lampu palīdzību.

Ja nav iespējams tādu iegādāties, var izmantot parastās baltā ekonomiskās lampas. Tās praktiski neuzsilst, un tās var novietot dažu centimetru attālumā no lapām.

5. Veido nelielus temperatūras kritumus.

Ziedēšanu var stimulēt nelielas, 5 – 6 grādu lielas, dienas un nakts temperatūras svārstības. Vēlams, lai naktī temperatūra telpā būtu zemāka.

Protams, ziemā būs sarežģīti radīt tādus apstākļus, bet no pavasara beigām līdz pat rudens sākumam orhideju var turēt laukā. Aukstajā gada laikā pēc iespējas biežāk jāvēdina telpas. To gan dari ļoti uzmanīgi, jo orhidejām nepatīk caurvēji.

6. Pareizi lej augu.

Orhideju laistīšana ir vesels rituāls. Lai augs justos labi, tas jālaista tikai tad, kad tas ir kļuvis pilnīgi sauss. Ideālā variantā orhideju vajadzētu laistīt ar lietus ūdeni, bet var laistīt arī ar parasto, iepriekš to uzvārot un atdzesējot. Nekādā gadījumā nevajadzētu laistīt ar krāna ūdeni!

Hlors, kas ir tādā ūdenī, vienkārši apdedzinās auga saknes.

Ņem vērā šos padomus un lai skaistas orhidejas aug tavās mājās!