1. Sirds

Ja jums ir sirds problēmas, tad sāpes var būt krūšu kurvja kreisajā pusē. Tāpat sāpes var atstarot uz kreiso roku vai virs jostas vietas. Jebkuras sāpes, kas saistītas ar sirdi, var nozīmēt potenciālu apdraudējumu veselībai, kas prasa nekavējošu mediķa iejaukšanos.

2. Plaušas un diafragma

Plaušu un diafragmas problēmas var izraisīt reflektoras sāpes kaklā vai plecu augšējā daļā. Tas var būt elpošanas vai diafragmas nerva problēmu rezultāts, kas iet no mugurkaula uz diafragmu caur plaušām. Pret respiratorām problēmām vienmēr jāattiecas nopietni un nevajag atlikt vizīti pie ārsta.

3. Aknas un žultspūslis

Aknu un žultspūšļa problēmas arī var izraisīt sāpes kaklā un plecu joslā vai arī labajā krūšu pusē tieši zem krūtsgala. Katrs labi pazīst savu ķermeni un spēj atšķirt notirpušu kakla muskuļu sāpes no nopietnām reflektorām sāpēm. Ja jums ir aizdomas, ka sāpes kaklā vai diafragmā ir reflektoras, noteikti aizejiet pie ārsta.

4. Kuņģis un aizkuņģa dziedzeris

Reflektorās sāpes šajā apvidū – ķermeņa priekšējā un aizmugures daļā – var liecināt par kuņģa un aizkuņģa dziedzera problēmām. Cilvēki, kuriem ir pankreatīts gandrīz pusē gadījumu jūt sāpes, kas atstaro uz muguru. Tāpat jutīgs ir vēders, īpaši tā augšējā daļa. Visai grūti ir noteikt, kurā orgānā tieši radusies problēma, kad parādās sāpes mugurā, tāpēc ielaist problēmu nedrīkst nekādā gadījumā.

5. Tievās zarnas

Ja jums ir tievo zarnu problēmas, tad sāpes var būt vēdera apvidū, pie nabas. Sāpes vēdera vidējā daļā, ap nabu, var būt nopietns signāls, ko mums raida tievās zarnas (ieksisums, spazmas, funkcionāli traucējumi). Tieši šis sāpju koncentrācijas apvidus var palīdzēt ārstam noteikt vēdera sāpju cēloni, jo apskatot, ārsts to var noteikt precīzāk.

6. Resnās zarnas un apendikss

Apendicīts un resnās zarnas problēmas bieži vien izpaužas kā reflektoras sāpes tieši šajās vēdera daļās. Sāpes labajā apakšējā vēdera pusē jau tūlīt raisa aizdomas par apendicītu vai resnās zarnas problēmām. Apendicīts ir dzīvībai bīstama situācija, kur noteikti ir vajadzīga mediķu iejaukšanās.

7. Nieres

Problēmas ar nierēm var izpausties kā sāpes, kas izstaro plašā apvidū, ieskaitot muguras apakšējo daļu, vēderu, gurnus. Nieru slimības ir svarīgi diagnosticēt, tāpēc, ja sajūtat sāpes un diskomfortu šajā apvidū, uzreiz dodieties pie ārsta.

8. Urīnpūslis

Urīnpūšļa problēmas izpaužas visbiežāk kā sāpes vēdera dobuma lejas daļā.  Tā kā urīnpūslis atrodas muguras aizmugures daļā, tad sāpes var būt jostas vietā.

9. Olnīcas

Olnīcu problēmas var izpausties ar sāpēm vēdera apvidū. Olnīcu cista var izraisīt asas durošas sāpes, parasti vienā vēdera pusē. Olnīcu vēzis, kas ir ļoti smaga slimība, kura var beigties letāli. Lai justos mierīgi, ja jūtat asas sāpes vēderā, dodieties pie ārsta.

Reflektoro sāpju cēloņa noteikšana svarīga daudzu bīstamu slimību atklāšanā. Protams, sāpes pašas par sevi vēl nav iemesls panikai, taču zināt, kas notiek mūsu ķermenī, nozīmē rūpēties par savu veselību un savlaicīgi izvairīties no slimībām.