Kādā zinātniski-populārā grāmatā jūra nosaukta par mīklu, brīnumu un traģēdiju pasauli. Patiesi, okeāns vienmēr bijis noslēpumu pilns. Plašais ūdens klājs, kas vienā mirklī spēj no mierīga un rāma pārvērsties draudīgos vālos, kas var sašķaidīt pat visstiprākos kuģus, kopš senseniem laikiem ir vilinājis cilvēkus.

Daudzi vienkārši dievina jūru – var stundām sēdēt pludmales smiltīs un vērot burvīgos skatus. Citi, ieraugot okeānu, vispirms atceras indīgās medūzas, milzīgās haizivis un nežēlīgos cunami.

Jūrā vēl ir arī daudz kā tāda, kas patīk mums visiem. Lielākajai daļai ļaužu pozitīvas simpātijas raisa delfīnu, vaļu un roņu vērošana. Bet tie, kam ir gadījies tuvāk iepazīt burvīgos mūsu stāsta varoņus, nekad neaizmirsīs tādu tikšanos!

Puisis, krasta malā pamanīja kādu savādu peldošu radījumu un visai droši devās tālāk ūdenī. Galu galā viņš iedraudzējās ar neiedomājami jauku skaistulīti, uz kura purniņu paraugoties, roka tā vien stiepās pakasīt viņu aiz austiņas. Četrkājainais skaistulis bija jūras ūdrs, kurš ir ļoti mierīgs un maigs radījumiņš.

Ej uz nākamo lapu un noskaties video!