Vispopulārākā ir 4 aplokšņu metode

1. Aprēķini savus mēneša ienākumus.

Ja tavi ienākumi katru mēnesi ir citādi, tad aprēķini vidējo. Piemēram, 1500. Uzreiz atskaiti 10% atlikšanai (150 naudas vienības). Citiem vārdiem sakot, sakrāj nelielu summu un atstāj to depozītā. Tev atliks 1350 naudas vienības.

2. Atskaiti nepieciešamo maksājumu kārtošanai no atlikušās summas.

Runa ir par īres, komunālo pakalpojumu un citu maksājumu kārtošanu. Neaizmirsti arī par to, ka jānomaksā arī kredīta maksājumi, ja tādi ir. Pieņemsim, ka visi maksājumi kopā būs 500 naudas vienības. Tev atliks 850 naudas vienības.

3. Aprēķini sociālos tēriņus.

Šajā sadaļā ietilpst nauda dāvanām tuviniekiem un draugiem jubilejās, saviesīgiem pasākumiem, restorāniem u.c. Pieņemsim, ka tam nepieciešamas 100 naudas vienības.

Galu galā tev ir atlikušas 750 naudas vienības. Summa, kura tev atlikusi, jādala ar 4,3, jo mēnesī ir vairāk nekā 4 nedēļas. Šo naudu sadali pa četrām aploksnēm.

Mūsu gadījumā sanāk aptuveni 174 naudas vienības. Tā ir summa, kuru tu vari tērēt nedēļā ikdienas vajadzībām. Seko, lai ar to pietiktu.

Neatkarīgi no tā, cik lieli ir jūsu ienākumi, ievērojot šo metodi proporcionāli, ir iespējams sasniegt labus rezultātus.

Protams, nav viegli pāriet no nekontrolētas naudas tērēšanas uz pilnībā kontrolētu. Taču ir vērts pamēģināt, un galvenais ir sākt ar mazumiņu. Lai izdodas!